Staigmena: ALBA tritaškiais subombardavo „Valencia“ klubą

17 tritaškių pataikiusi Berlyno ALBA (4-7) Eurolygoje iškovojo kiek netikėtą pergalę. Aito Garcia Reneseso auklėtiniai išvykoje 100:92 (27:21, 24:29, 32:15, 17:27) parbloškė „Valencia“ (7-4) krepšininkus.

Prieš šį susitikimą Vokietijos klubas užėmė 17-ąją vietą, kuomet Ispanijos – trečiąją.

Svečiai lemtingą spurtą surengė trečiajame kėlinyje. Jaysonas Grangeris smeigė tritaškį, Peytonas Siva pelnė taškus su pražanga, tolimą metimą pridėjo Nielsas Giffey, Johannesas Thiemannas realizavo baudas, o ALBA spurtavo 16:2 bei susikrovė 17 taškų persvarą – 76:59.

Neilgai trukus Thiemannas vėl pataikė abi baudas, Jonas Mattisseckas atseikėjo tolimą metimą, tašką pridėjo Timas Schneideris ir Vokietijos klubo pranašumas pasiekė 20 taškų ribą (83:63).

„Valencia“ dar bandė kilti į lemiamą šturmą ir buvo sumažinusi deficitą iki 8 taškų (88:96), tačiau vėl puolime užsikūrusi ALBA susigrąžino dviženklį pranašumą ir ramiai užbaigė susitikimą.

ALBA šiose rungtynėse iš toli atakavo 53 proc. tikslumu – tikslą pasiekė 17 tritaškių iš 32. „Valencia“ krepšininkai realizavo 14 tolimų metimų iš 33 (42 proc.).

ALBA į pergalę atvedęs Luke‘as Sikma per 31 minutę pelnė 15 taškų (6/7 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 4 pražangas, 4 sykius suklydo ir surinko 24 naudingumo balus.

„Valencia“: Klemenas Prepeličius (3/7 trit.) ir Martinas Hermannssonas (3/4 trit.) po 13, Mike‘as Tobey ir Fernando San Emeterio po 12, Guillemas Vivesas 11, Nikola Kaliničius 10.

ALBA: Jaysonas Grangeris 17 (5/7 trit.), Luke‘as Sikma (6/7 dvit., 12 atk. kam., 24 naud. bal.) ir Johannesas Thiemannas (4/4 dvit.) po 15, Nielsas Giffey 13, Peytonas Siva 9 (3/5 trit., 10 rez. perd.).

Šiame straipsnyje: Berlyno AlbaEurolygaValencia