Slogus startas nieko nereiškė: fantastikas I. Buvos pasirodymas nukalė „Ryto“ pergalę Jonavoje

Jonavos „CBet“ (7/9) klubas yra kaip reikiant išretėjęs dėl koronaviruso, tačiau tai nesutrukdė porą kėlinių tampyti nervus Vilniaus „Rytui“ (15/1).

Po pertraukos iniciatyvą perėmę Giedriaus Žibėno auklėtiniai 94:79 (20:19, 15:24, 31:11, 28:25) išsivežė pergalę iš Jonavos.

„CBet“ ekipai padėjo vos septyni žaidėjai: Justinas Ramanauskas, Laimonas Kisielius, Vitalijus Kozys, Emmanuelis Lecomte’as, Lachlanas Andersonas, Matas Masiliūnas bei Nedas Rauluševičius. Tiesa, du pastarieji ant parketo pasirodė epizodiškai – atitinkamai 3 ir 8 minutes. M.Masiliūnui tai apskritai debiutas „Betsafe-LKL“.

Rungtynės prasidėjo kiek netikėtai, kadangi „CBet“ išsiveržė į priekį 11:6. Surengęs spurtą 6:0 „Rytas“ rezultatą  minimaliai persvėrė, tiesa, tuo džiaugėsi neilgai. Antrajame ketvirtyje Jonavos klubas ėmė iniciatyvą į savo rankas ir po puikios E.Lecomte’o atkarpos pirmavo 30:23. Dar vienas belgo tritaškis skirtumą vertė jau dviženkliu (35:25), o tolimi metimai leido Jonavos komandai visiškai kontroliuoti situaciją.

Iki didžiosios pertraukos „CBet“ pataikė 7 tritaškius iš 18 ir pirmavo 43:35. Ant parketo pasirodė vos šeši žaidėjai, iš jų N.Rauluševičius – vos 2 minutėms.

Po pertraukos buvo galima justi, kad „CBet“ stinga jėgų. Prireikė pusės kėlinio, kad rezultatas taptų lygus (48:48) ir iniciatyvą vilniečiai ėmė į savo rankas – 61:50. Luko Ulecko tolimas metimas persvarą didino iki 14 taškų (64:50) – tai buvo gera iliustracija, kaip „Rytas“ perėmė jonaviškiu ginklą ir per kėlinį smeigė net septynis tolimus metimus.

Galiausiai „Rytas“ visiškai kontroliavo situaciją ir laimėjo be vargo.

Fantastiškas rungtynes žaidė Ivanas Buva, kuris gerino karjeros naudingumo rekordą „Betsafe-LKL“. „Ryto“ lyderio sąskaitoje – 30 taškų, 15 atkovotų kamuolių, 49 naudingumo balų.

Beje, 49 naudingumo balai – naujas „Betsafe-LKL“ sezono rekordas, kuris prieš tai priklausė Emmanueliui Mudiay (44).

Jonavos klube ryškiausi buvo du žmonės: Vitalijus Kozys gerino karjeros rezultatyvumo (23) ir naudingumo rekordus (27), o E.Lecomte’as kartojo rezultatyviausią savo mačą (27).

„CBet“: Emmanuelis Lecomte’as 27 (40 min., 6 rez. perd.), Vitalijus Kozys 23 (9 atk. kam.), Lachlanas Andersonas 13 (38 min.), Justinas Ramanauskas ir Laimonas Kisielius (40 min.) – po 8.

„Rytas“: Ivanas Buva 30 (15 atk. kam.), Lukas Uleckas 17 (5/9 trit.), Margiris Normantas 12, Kennetas Smithas 11 (7 rez. perd.), Tanneris Leissneris 10.

Šiame straipsnyje: LKLVilniaus rytasJonavos Cbet