„Rytas“ svečiuose užtikrintai įveikė „Galatasaray“ krepšininkus

Beveik visas rungtynes pirmavęs Vilniaus „Rytas“ (1-1) įsirašė pirmąją pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Stambule 89:73 (23:17, 22:18, 27:19, 17:19) užtikrintai susitvarkė su vietos „Galatasaray“ (1-1).

Po šios pergalės visos keturios G grupės komandos turi po vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą, o „Rytas“ žengia pirmoje vietoje.

Vilniečiai į priekį šovė antrojo ketvirčio pradžioje, kada Martyno Echodo ir Pako Cruzo taškai svečiams leido pirmauti dviženkle persvara – 30:19.

Prieš pat ilgąją pertrauką Tai Websteris pelnė du taškus po kontakto su varžovu ir tuoj pat ėmė rodyti nepasitenkinimą teisėjams. Arbitrai zelandui skyrė dvi technines pražangas paeiliui, Eimantas Bendžius sumetė baudas ir LKL vicečempionių pranašumas išaugo iki 45:32.

Lūžio kėliniu tapo trečiasis ketvirtis, kurį Adomaičio kariauna laimėjo 27:19 ir prieš lemiamą 10-ies minučių atkarpą triuškino šeimininkus 72:54.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, Eimanto Bendžius tritaškis pakėlė „Ryto“ persvarą iki 75:54, bet tuomet savo žodį tarė „Galatasaray“.

Turkai spurtavo 10:0 ir priartėjo iki 64:75, tačiau sostinės klubą į priekį tempęs Bendžius dviem tolimais metimais nugesino kilusį gaisrą ir „Rytas“ išsaugojo iniciatyvą savo rankose – 84:70.

Iš žaidimo tolimais metimais taškus rinkęs Bendžius realizavo 5 iš 9 tritaškių ir surinko 21 tašką.

Naudingiausiai pasirodė Arnas Butkevičius, kuris per 31 minutę įmetė 14 taškų (6/6 dvitaškiai, 2/3 baudos), sugriebė 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 22 balų naudingumą.

Vilniečiai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo beveik dvigubai (39 prieš 20). Puolime svečiai sugriebė net 20 kamuolių, kai šeimininkai – 7.

„Ryto“ krepšininkai taip pat prametė vos vieną baudą iš 22 metimų (95 proc. pataikymas).

„Galatasaray“: Aaronas Harrisonas 22 (4/9 trit.), Alexas Poythressas 19, Gregas Whittingtonas 12.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 21 (5/9 trit.), Pako Cruzas 19 (3/7 trit.), Arnas Butkevičius 14 (6/6 dvit., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), Mindaugas Girdžiūnas 12.