Puolime strigęs „Žalgiris“ neprilygo K. Kemzūros komandai

Visas rungtynes strigęs Kauno „Žalgiris“ (3-5) puolime dar labiau įklimpo po ilgosios pertraukos ir Eurolygoje patyrė penktąją nesėkmę. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 74:83 (18:19, 21:18, 16:23, 19:23) nusileido Kęstučio Kemzūros vadovaujamai Pirėjo „Olympiakos“ (3-5).

Graikai iniciatyvą perėmė trečiajame ketvirtyje, kuomet susmeigė penkis tolimus metimus ir tokiu būdu surinko 15 iš 23 taškų. Pirmoje mačo dalyje pataikė raudonai-baltai nuo šios atžymos realizavo vos 1 metimą iš 9, o tuomet „Žalgiris“ buvo priekyje 39:37.

Po tritaškių salvių prieš ketvirtą kėlinį „Olympiakos“ turėjo penkių taškų persvarą – 60:55.

Lemiamo ketvirčio pradžioje žalgiriečiai iš žaidimo taškų nepelnė tris minutes, šeimininkams keturis surinko Nikola Milutinovas ir „Olympiakos“ pradėjo jaustis dar patogiau – 64:57.

Lukui Lekavičiui ir Thomasui Walkupui pridėjus po du taškus, Zachas LeDay suklydo, Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas prametė iš toli – 61:66. Tuo metu Brandonas Paulas ir Tayloras Rochestie susmeigė po tritaškį bei Graikijos grandas nurūko į priekį rekordine persvara – 74:61.

„Olympiakos“ iš viso iš toli realizavo 8 iš 26 metimų (30,8 proc.), „Žalgiris“ – 4 iš 19 (21,1 proc.).

Antrą geriausią sezono mačą sužaidęs 37-erių Vassilis Spanoulis kauniečiams atseikėjo 16 taškų (5/8 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai) ir buvo rezultatyviausias žaidėjas nugalėtojų gretose. Graikas išdalijo 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius ir 3 sykius suklydo.

Naudingiausiai pasirodė po krepšiu jėgą demonstravęs N. Milutinovas, per 22 minutes įmetęs 14 taškų (4/5 dvitaškiai, 6/9 baudos), sugriebęs 8 kamuolius, 2 kartus asistavęs, blokavęs 2 metimus ir įsirašęs 27 naudingumo balus.

Asmeninius karjeros rekordus Eurolygoje gerinęs Jockas Landale'as pelnė 23 taškus (7/8 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį bei užfiksavo 23 balų naudingumą per 19 žaidimo minučių.

Th. Walkupas iš žaidimo pataikė tik 2 metimus iš 12, surinko 10 taškų, 5 rezultatyvius perdavimus, 4 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius bei 10 naudingumo balų.

Dvikovos pabaigoje Š. Jasikevičius pirmąkart Eurolygoje nuo suolo pakėlė Roką Jokubaitį, kuris per dvi minutes prametė vienintelį metimą iš tritaškio zonos.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 16 (7 rez. perd.), Brandonas Paulas ir Nikola Milutinovas (8 atk. kam.) – po 14, Georgios Printezis ir Willie Reedas – po 10.

„Žalgiris“: Jockas Landale'as 23, Lukas Lekavičius 14, Thomasas Walkupas 10 (2/9 dvit., 4 atk. kam., 5 rez. perd.).

Šiame straipsnyje: OlympiakosŽalgirisEurolyga