Puikų pasirodymą surengęs M. Gecevičius padėjo Utenai apginti savo tvirtovę

Utenos „Juventus“ (14-) ekipa paskutinėse rungtynėse prieš Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketvertą į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Iki pertraukos susikrautą 18 taškų pranašumą išbarstę Žydrūno Urbono auklėtiniai vis dėlto namuose 94:91 (27:18, 27:18, 12:29, 28:26) dramatiškai įveikė Prienų „CBet“ (7-14).

Nuo pat pirmųjų minučių geriau atrodė aikštės šeimininkai, šovę į priekį 16:4. Po pasitarimo prieniškiai kiek stabilizavo padėtį – 13:18, tačiau ketvirtį sėkmingiau užbaigė septynis taškus iš eilės pelniusio Martyno Gecevičiaus vedami uteniškiai (27:18).

„CBet“ antrojo kėlinio pradžioje neleido nutolti varžovams, kuriems taškus rinko Simas Jarumbauskas – 27:34. Po tritaškį pataikius Ignui Vaitkui, Einarui Tubučiui ir Žygimantui Skučui, švieslentėje užsidegė apvalūs skaičiai – 40:30 šeimininkų naudai. Pastarieji ir toliau nemažino apsukų – dar pirmojoje rungtynių pusėje sulig M.Gecevičiaus tritaškiu peržengė 50-ies taškų ribą ir į rūbinę išėjo tvirtai pirmaudami – 54:36.

Po pertraukos prieniškiai iškart nukirto savo deficitą perpus (46:55) ir privertė priešininkų strategą paprašyti minutės pertraukėlės. Vis tik net ir po jos svečiai toliau žaibiškai mažino atsilikimą – 58:61. Šeimininkams gyvybės įpūtė 5 iš eilės Vytauto Šulskio taškai, tačiau varžovams taškus rinkę Marquisas Wrightas ir Tomas Digbeu praktiškai panaikino skirtumą (65:66).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštėje virė atkakli kova – komandos keitėsi taikliais metimais, o skirtumas nuolat buvo nedidelis. M. Wrighto metimas pirmąkart rungtynėse į priekį išvedė prieniškius, kurie jau netrukus pirmavo 77:73. Likus žaisti 3 minutes 2 taškais vis dar pirmavo svečiai – 83:81, o tada techninę pražangą užsidirbo jų atsarginių žaidėjų suolelis. Vis dėlto šeimininkams nepavyko maksimaliai išnaudoti šios nuobaudos ir likus žaisti pusantros minutės jie vis dar atsiliko 2 taškais – 86:88.

Mindaugas Sušinskas tuomet užsidirbo penktąją pražangą, kurią dviem taikliais baudų metimais pavertė M.Gecevičius, išlyginęs rezultatą – 88:88. Kitoje aikštės pusėje uteniškiai vėl apsigynė, o svarbius 2 taškus jiems pelnė Ž.Skučas (90:88). Po pertraukėlės metimą atlikusį T. Digbeu pražanga sustabdė Gintautas Matulis, tačiau prancūzas įmetė tik vieną baudos metimą, tuo tarpu M.Gecevičius realizavo abu – 92:89. Prieniškiai prametė dar du 1 taško vertės metimus ir galiausiai kapituliavo – 94:91 laimėjo „Juventus“.

„Juventus“: M.Gecevičius 29, Vaidas Kariniauskas 16, I.Vaitkus 14, Ž.Skučas 12, Bryantas Crawfordas 8.

„CBet“: M.Wrightas 22, E.Tubutis 16, T.Digbeu 15, S.Jarumbauskas 12, Egidijus Dimša 7.

Šiame straipsnyje: LKLUtenos JuventusPrienų CBet