Prieš dvikovą su „Žalgiriu“ – pirmoji „Anadolu Efes“ nesėkmė Turkijoje ir S. Larkino trauma

Sensaciją Turkijos pirmenybėse pateikė Evaldo Kairio atstovaujama Afjonkarahisaro „Ahyon“ (12-11) ekipa.

„Ahyon“ savo aikštėje 103:85 (22:24, 30:27, 20:7, 31:27) susitvarkė su Stambulo „Anadolu Efes“ (22-1) krepšininkais, kuriems tai buvo pirmoji nesėkmė šį sezoną.

Rungtynes šeimininkai perlaužė trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo 20:7 ir įgijo 14 taškų persvarą – 72:58.

Nugalėtojams E. Kairys per 30 minučių pelnė 10 taškų (4/4 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo tiek pat pražangų ir surinko 18 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius Francisco Cruzas. Meksikietis per 33 minutes įmetė 22 taškus (5/9 dvit., 3/8 trit., 3/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 kartus ir surinko 25 naudingumo balus.

„Anadolu Efes“ šiose rungtynėse vertėsi be Vasilije Micičiaus, Adrieno Moermano ir Krunoslavo Simono.

Pralaimėjimą Stambulo ekipai dar labiau apkartino Shane'o Larkino trauma, kuris susižeidė trečiajame kėlinyje ir iškeliavo į rūbinę. Per 15 minučių gynėjas pelnė 8 taškus.

Ergino Atamano kariaunoje išsiskyrė Džananas Musa – 18 taškų (5/7 dvit., 1/3 trit., 5/7 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 7 išprovokuotos pražangos ir 24 naudingumo balai.

E. Atamanas trečiajame kėlinyje buvo išvarytas iš aikštės, kuomet užsidirbo antrąją techninę pražangą.

Jau artėjantį penktadienį Eurolygos rungtynėse Stambulo klubas namuose priims Kauno „Žalgirį“.

„Ahyon“: Francisco Cruzas 22 (9 rez. perd., 25 naud. bal.), Paulas Leissneris 20, Christopheris Wrightas 16 (11 rez. perd., 21 naud. bal.), Akifas Guvenas 15 (8 atk. kam.), Evaldas Kairys ir Jonathanas Macura po 10.

„Anadolu Efes“: Džananas Musa 18 (24 naud. bal.), Sertačas Šanli 13, Tiboras Pleissas 12, Shane'as Larkinas ir Ahmetas Tunčeras po 8.