Prieš derbį gavo lyderių pamoką

„Neturėjome abiejų vidurio puolėjų, todėl turėjome pakeisti puolimo akcentus. Gerai, kad viskas pavyko“, - teigė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipos treneris Marius Kiltinavičius. Jo treniruojama Suvalkijos komanda 78:67 įveikė į svečius atvykusius Kauno „Žalgirio“ dublerius.

Marijampolės krepšininkai savo trečiosios iš  eilės ir 31-osios bendroje pergalės link nužygiavo užtikrintai. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-7bet) lyderiai į aikštę žengė be savo lyderio Šarūno Beniušio ir „centro“ Edvino Jezukevičiaus. Taip pat „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjų rotacijoje nebuvo ir snaiperio Tautvydo Kliučinyko. Nepaisant to, marijampoliečiai iškart po ilgosios pertraukos susikrovė solidų pranašumą. Ignas Labutis bei Aurimas Urbonas pataikė po dvitaškį, Lukas Aukštikalnis smeigė tritaškį, dar vieną metimą pataikė Justas Nausėdas ir 11:1 spurtavusi „Sūduva-Mantinga“ įgijo 15 taškų persvarą – 52:37.

Vis dėlto svečiai sugebėjo priartėti. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris-2“ buvo nurėžęs deficitą iki 6 taškų (56:62), tačiau tuomet „Sūduva-Mantinga“ atsakė dar viena sėkminga atkarpa. Evaldas Džiaugys, A. Urbonas ir L. Aukštikalnis pataikė po dvitaškį, o šeimininkai laimėjo atkarpą 14:5 ir nugalėtojas klausimų nebekėlė – 76:61.

Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė: Aurimas Urbonas 18 (7 atk. kam., 8 kld., 21 naud.), Lukas Aukštikalnis 15, Ignas Labutis 12, Evaldas Džiaugys 10.

„Žalgiriui-2“: Mantas Rubštavičius, Dovydas Butka, Kajus Kublickas ir Gytis Nemeikša po 10.

„Žalgirio“ jaunimas pašėlusiai talentingas, bet patirties trūkumas dar jaučiasi. Būtent tokiose rungtynėse jie ir renkasi tą patirtį. Bet šiaip komanda yra pavojinga bet kuriam varžovui, ypač kai pajunta pasitikėjimą savo jėgomis“, - mūsų portalui dėstė M.Kiltinavičius.

Jaunųjų kauniečių šeštadienį laukia miesto derbis su „Atletu“. Pastaroji komanda turnyro lentelėje dviem pergalėmis (18) lenkia žalgiriečius ir yra laipteliu aukščiau - užima 5-ąją poziciją. Pirmosiose šios savaitės rungtynėse „Atletas“ iškovojo dramatišką pergalę, namuose 67:65 palauždamas vienus čempionato lyderių „Gargždus“. Atletiečiams sėkmingą baigtį garantavo tikslūs baudų metimai paskutinę minutę.

„Atletui“ daugiausia taškų pelnė: Aidas Kavaliauskas 15, Egidijus Dimša 14, Martynas Linkevičius 11, Julius Liesis 10. „Gargždams“: Dovydas Romančenko 12, Mantas Ruikis ir Ernestas Bružas po 11, Mindaugas Stašys ir Povilas Gaidys po 10.

Šiame straipsnyje: Žalgiris-2atletasNKL