Prieš akistatą su „dizaineriais“ nukovė „Nevėžį“

Kėdainių „Nevėžis“ - ne Milano „AX Armani Olimpia“, bet pasipriešinti Eurolygos klubui gali. Tuo įsitikino Berlyno ALBA komanda, prieš tarptautinį turnyrą Kaune, surengusi repeticiją su Kėdainių krepšininkais.

Vokietijos krepšininkai, už uždarų durų Kėdainių arenoje vykusiame mače, galingai startavo, tačiau du kitus kėlinius pralaimėjo ir turėjo paplušėti, kad įrodytų pranašumą prieš „Nevėžį“ - 103:75. Svečiai, kurių gretose išsiskyrė taikliarankis įžaidėjas Maodo Lo, lengvasis krašto puolėjas Nielsas Giffey, pirmąjį ketvirtį netruko atsiplėšti 30:14. Šeimininkai, kuriems nepadėjo du ryškūs jaunieji talentai Abramas Canka ir Arielis Hukporti, nesutriko ir ėmė pamažu vytis. Patyrusio puolėjo Juliaus Kazakausko vedami kėdainiečiai antrąjį ketvirtį laimėjo 29:23, trečiąjį 26:24 ir vien per tris kėlinius surinko 69 taškus. Kai atrodė, kad atsaini ALBA gynyba vokiečius prirems prie sienos, šie parodė, ką sugeba iš tiesu. Per paskutines 10 min. dažnai klydęs „Nevėžis“ sukrapštė vos 6 taškus, o į savo krepšį praleido dvidešimčia daugiau.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniams tai buvo viena paskutiniųjų repeticijų prieš Lietuvos krepšinio lygos sezono startą. Pirmajame mače jų rugsėjo 19-ąją laukia viešnagė Pasvalyje pas „Pieno žvaigždes“. ALBA šeštadienį akistata su Milano „AX Armani Exchange“ pradės pasirodymą Eurolygos ikisezoniniame turnyre Kaune. Kitą dieną, jų, priklausomai nuo rezultatų, lauks maąas dėl trofėjaus arba dėl 3-osios vietos.

„Nevėžiui“ daugiausia taškų pelnė: Julius Kazakauskas 18 (8 atk. kam., 5 praž., 25 naud. bal.), Panagiotis Kalaitzakis 11 (1/8 tritaškiai), Ignas Lukošius 10 (5/5 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Justas Tamulis (2/10 tritaškiai) ir Vaidas Kariniauskas (8 kl.) po 8. ALBA ekipai: Maodo Lo (4/4 tritaškiai) ir Nielsas Giffey po 14, Timas Schneideris 13 (3/6 tritaškiai, 5 atk. kam.), Luke'as Sikma (6/6 dvitaškiai, 7 atk. kam.) ir Peytonas Siva (7 rez. perd.) po 12, Jaysonas Grangeris 10 (8 rez. perd.).

Šiame straipsnyje: albaNevėžisEurolyga