Po pirmo raundo liko tik formalumai

Apmaudžios jaunųjų talentų Domanto Vilio ir Abramo Cankos traumos galutinai atėmė iš Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ šansus pasipriešinti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipai Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyre. Kėdainiečiai kapituliavo namuose 57:79.

Nors abiejų ekipų gruodžio 3 d. dar lauks atsakomasis mačas Pasvalyje, „Pieno žvaigždės“ žengė pirmą svarų žingsnį ketvirtfinalio link. Nors šeimininkai į aikštę įbėgo be pagrindinio įžaidėjo – į Utenos „Juventus“ klubą parduoto Vaido Kariniausko, jie rungtynes pradėjo gana sėkmingai ir pirmavo 10:4. Vis dėlto į kėlinio pabaigą svečiai įsisiūbavo ir persvėrė rezultatą savo naudai – 19:18. Vėliau pasvaliečiai atitolo 34:20

Talentingas graikas Panagiotis Kalaitzakis kiek prikirpo svečių persvarą, Julius Kazakauskas, iš visos atkovojęs 11 kamuolių, ir Sedrickas Barefieldas padėjo priartėti 42:52. Bet viename trečiojo kėlinio epizodų gynėjas Domantas Vilys nesėkmingai nusileido ant parketo ir stipriai sutrenkė galvą. Jį teko keisti kitais žaidėjais, bet „Nevėžio-Optibet“ problemos tuo nesibaigė. Ketvirtajame kėlinyje iš rikiuotės iškrito  Abramas Canka, susižeidęs čiurną.

„Išgyvename, kad iškrito dar keli žmonės, nemažai jų tik dabar yra po traumų, išvyko Vaidas – pagrindinis mūsų žaidimo organizatorius. Bus reikalų“, – sakė šeimininkų treneris Marius Kiltinavičius.

„23 klaidos buvo popieriuje, o mano akimis – kokios 83. Kur turėjome priimti sprendimus puolime – buvo klaida, gynyboje – klaida. Kamuolys niekada nenueidavo ten, kur turėjo“, - pripažino jis.

Šeimininkų gretose vienintelis dviženklį rezultatyvumą pasiekė S.Barefieldas, pelnęs 19 taškų (3/5 trit.), Justas Tamulis pridūrė 9, P.Kalaitzakis ir A.Canka (0/6 trit.) – po 8.

„Abi komandos prastai pataikė, bet pakankamai neblogai gynėmės 2 ir 4 kėliniuose, kas davė raktą į pergalę. Negalima atsipalaiduoti, nes jie tikrai su didele energija atvyks į Pasvalį, kaip ir padarė po mačo su šakiškiais“, – dėstė „Pieno žvaigždžių“ treneris Gediminas Petrauskas.

Nugalėtojams 22 taškus pelnė Danielis Amigo, 16 – A.Milutinovičius, 15 - Jahennsas Manigat, 9 – Karolis Giedraitis, 8 – Edgaras Želionis.

„Nevėžio-Optibet“ treneris Marius Kiltinavičius apgailestavo dėl praradimų, kurie turės didelę įtaką komandos ateičiai.