Po ligos sugrįžęs J.Valančiūnas sužibėjo Čikagoje: kėsinosi į rezultatyvumo rekordą

Jonas Valančiūnas po ligos į NBA arenas grįžo su trenksmu. Dvi pastarąsias dvikovas praleidęs vidurio puolėjas sužaidė vieną geriausių mačų savo karjeroje, bet „Memphis Grizzlies“ (6-15) vis tiek turėjo svečiuose pripažinti „Chicago Bulls“ (8-14) pranašumą – 99:106 (20:27, 15:23, 29:28, 35:28).

Lietuvis buvo per vieną metimą nuo savo rezultatyvumo rekordo.

J. Valančiūnas ant parketo praleido 29 minutes, per kurias surinko 32 taškus (12/17 dvitaškių, 8/10 baudų), atkovojo 13 kamuolių, 3 kamuolius perėmė, atliko rezultatyvų perdavimą, varžovams išrašė vieną bloką, tris kartus suklydo ir keturis prasižengė.

Šį sezoną daugiausiai taškų – 30 – lietuvis buvo įmetęs lapkričio 28-ąją dvikovoje su „Los Angeles Clippers“.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Grizzlies“ laimėjus atkarpą 8:0 iš šeimininkų persvaros liko tik taškas (87:88), bet tuomet Zackas LaVine'as pelnė penkis taškus iš eilės ir „Bulls“ lemtingai atitrūko.

Įdomu tai, kad J. Valančiūnas surinko devynis paskutinius Memfio komandos taškus, bet beveik į kiekvieną lietuvio taiklų metimą Čikaga surasdavo savo rezultatyvų atsakymą.

Svečiai šiame mače vis dar vertėsi be naujoko Ja Moranto. Jis dėl nugaros skausmų praleido jau trečią akistatą iš eilės.

„Grizzlies“ pralaimėjo aštuntą kartą per devynerias pastarąsias rungtynes.

„Bulls“: Zachas LaVine'as 25, Wendellis Carteris 16 (13 atk. kam.), Lauri Markkanenas 15, Tomašas Satoransky 13 (8 rez. perd.), Krisas Dunnas 10.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 32 (13 atk. kam.), Jarenas Jacksonas ir Jae Crowderis po 15, Gaysonas Allenas 12 (7 atk. kam.).