„Pieno žvaigždžių“ šturmą atlaikęs „Rytas“ pasiekė nelengvą pergalę

Nelengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje „Betsafe-LKL“ iškovojo Vilniaus „Ryto“ (15-7) krepšininkai. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose 97:89 (25:23, 27:19, 23:18, 22:29) pranoko į atlapus kibusią Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą (6-16).

Šeimininkai rekordinį pranašumą susikrovė trečiajame kėlinyje, kai Mindaugas Gurdžiūnas smeigė tritaškį, pridėjo metimą iš vidutinio nuotolio ir „Rytas susikrovė 20 taškų persvarą (72:52).

Visgi ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai surengė spurtą: Arvydas Šikšnius ir Justas Tamulis pelnė po dvitaškį, Šikšnius pridėjo ir tritaškį, o Thompsono dėjimas „Pieno žvaigždėms“ leido spurtuoti 9:0 ir sumažinti deficitą iki 6 taškų (69:75).

Tuomet po dvitaškį pelnė ir sostinės ekipos persvarą į dviženklę vėl pavertė Girdžiūnas ir Tu Holloway (79:69).

Iki kėlinio pabaigos žaisti likus 5 minutes ir 29 sekundes, Deividas Sirvydis smeigė tritaškį, Girdžiūnas pridėjo dvi taiklias baudas, vieną baudos metimą pataikė Evaldas Kairys, ir, likus žaisti 3 minutes, „Rytas“ pirmavo 13 taškų (93:80).

Per likusį laiką pasvaliečiai spurto surengti nesugebėjo ir „Rytas“ šventė pergalę.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Marekas Blaževičius, kuris per 20 žaistų minučių pelnė 14 taškų (5/5 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir surinko 21 naudingumo balą.

Jam puikiai talkino Girdžiūnas, kuris per 19 minučių pelnė 24 taškus (4/7 dvit., 4/9 trit., 4/4 baud.), atkovojo vieną kamuolį, atliko du rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

Dėl penkių asmeninių pražangų anksčiau laiko savo pasirodymą baigusio Pako Cruzo sąskaitoje 18 taškų (3/3 dvit., 4/6 trit.), vienas atkovotas kamuolys, 3 rezultatyvūs perdavimai ir iš viso surinkti 16 naudingumo balų.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 24 (4/9 trit.), Pako Cruzas 18 (4/6 trit.), Marekas Blaževičius 14 (7 atk. kam.), Deividas Sirvydis 9, Arnas Butkevičius ir Tu Holloway po 8.

„Pieno žvaigždės“: Johnas Gillonas (4 rez. perd.) ir Arvydas Šikšnius (3/5 trit.) po 14, Miha Lapornikas ir Mike'as Bruesewitzas (6 atk. kam.) po 13, Justas Tamulis 11, Paulius Petrilevičius 9 (7 atk. kam.).