Pasipriešinimo sulaukęs „Žalgiris“ išsivežė sunkią pergalę iš Klaipėdos

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įsibėgėja pirmojo turo kovos. Kauno „Žalgiris“ (1-0) svečiuose įsirašė pirmąją jubiliejinio sezono pergalę ir 79:71 (20:18, 25:16, 19:19, 15:18) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ (0-1).

„Neptūnas“ neturėjo Deivido Gailiaus, kuris negaluoja, tad Mindaugas Girdžiūnas ėmėsi lyderio rolės ir išvedė į priekį Klaipėdos klubą – 8:7. Ignas Brazdeikis ir legionieriai grąžino persvarą žalgirieriams (14:11), tačiau ji buvo trapi ir po pirmo kėlinio svečiai pirmavo 20:18. Praktiškai su sirena pataikyti dar spėjo Matas Vaitkus.

Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ rengė atkarpą 11:1, po kurios pirmąsyk rungtynėse įgijo dviženklę persvarą – 35:24. Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai šiek tiek sumažino atsilikimą (39:47), bet taškais atsakė K.Hayesas (49:39), o greitoje atakoje pasižymėjo I.Brazdeikis – 51:39. Vėl dviženkliu atstumu pirmavę kauniečiai neleido „Neptūnui“ labiau kurstyti intrigos.

Nors „Žalgiris“, atrodė, jautėsi gana saugiai, Austino Wiley metimas vertė Kazį Maksvytį prašyti pertraukėlės (63:71), o vėliau sekusi Igno Brazdeikio nesportinė pražanga sužiebė viltį „Neptūnui“ – 69:75. Liko mažiau nei 2 minutės, M.Jogėla pridėjo dvitaškį, kuris kėlė nerimo lygį „Žalgirio“ stovykloje – 71:75. Vis tik „Žalgiriui“ neleido pergalės paleisti K.Hayeso ir E.Ulanovo finaliniai taškai.

A.Wiley per vos 11 minučių spėjo išnaudoti pražangų limitą. Per šį laiką „Neptūno“ legionierius pelnė 2 taškus.

Kovą dėl kamuolių kauniečiai laimėjo 45 prieš 27. Jiems nesutrukdė ir 17 proc. tritaškių pataikymas (4/24).

„Neptūnas“: Rokas Gustys 14 (8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas (2/7 trit.) ir Matas Jogėla (4 rez. perd.) – po 13, Žygimantas Janavičius 9, Oskaras Pleikys 7.

„Žalgiris“: Kevarriusas Hayesas 14 (8 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 13 (9 atk. kam.), Keenanas Evansas 12 (6 rez. perd.), Tyleris Cavanaugh 11, Edgaras Ulanovas 9.

Nerimantas

Nerimantas portretas
Kažin ar bus geriau negu [paeitą sezoną. Suprantame - žaidžia pinigų maišai. Turtingi klubai, tai ir galingi. O Žalgiris, Partizanas, Crvena Zvezda - neturtingi. Nors Lietuvos vaikinų U-16, merginų U-18 - Europos čempionai, Lietuva Pasaulio Ol. žaidynėse užėmė II vietą, EČ U-20 vyrai II vieta. Bet Vokietijos klubai, kur krepšinio mokykla gan silpna (vaikų, jaunimo krepšinis) pinigėlių dėka kyla į lyderius.

Kaunas

Kaunas portretas
Ateinancia savaite Eurolygos rungtynes..... Tad saboniu klano komanda su statytiniu Tutciu gaus eilini karta i skuduru :-)))