P. Valinsko vedamas „Lietkabelis“ tritaškiais sušaudė „Pieno žvaigždes“

Panevėžyje startavo 2018-19 metų LKL sezono atkrintamosios kovos. Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse „Lietkabelis“ 93:85 (26:19, 23:25, 26:17, 18:24) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Ketvirtfinalio serijoje yra kovojama iki dviejų pergalių.

Jau pati pirmoji atkrintamųjų ataka buvo tiesiog įspūdinga – Paulius Valinskas po kelių driblingų paeiliui paleido tritaškį paskutinę sekundę ir kamuolys skrodė tinklelį.

Reguliarųjį sezoną „Pieno žvaigždės“ užbaigė devyniais pralaimėjimais iš eilės, o ir mačo Panevėžyje pradžia nekvepėjo pasvaliečių renesansu.

Trys P.Valinsko tritaškiai mačo pradžioje pasiuntė varžovus į nokdauną 15:2.

Vis tik po minutės pertraukėlės Pasvalio komanda atsigavo ir po pirmojo kėlinio atsiliko 19:26.

Antrasis ketvirtis buvo sėkmingesnis svečiams, o per didžiąją pertrauką „Lietkabelis“ pirmavo 49:44.

Trečiajame ketvirtyje panevėžiečiai pasmaigstė tritaškių ir vėl truktelėjo į priekį. Prieš lemiamą atkarpą „Lietkabelis“ buvo priekyje jau 75:61.

Ketvirtajame kėlinyje Pasvalio krepšininkai bandė kabintis į pergalę, buvo sumažinę skirtumą iki vienženklio, bet arčiau varžovų neprisivijo.

P.Valinskas nugalėtojams pelnė net 26 taškus. Gynėjas pataikė 3 dvitaškius iš 6 ir visus 6 mestus tritaškius. Jis dar atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir finišavo turėdamas 34 naudingumo balus.

„Lietkabelis“ realizavo net 13 tritaškių iš 21 (61 proc.). Beje, panevėžiečiai iš toli atakavo taikliau nei iš arti (20/33 dvit., 60 proc.).

„Pieno žvaigždės“ realizavo 51 proc. dvitaškių (19/37) ir 39 proc. tritaškių (11/28).

Pralaimėjusiems dvigubą dublį surinko Jay'us Threattas, pelnęs 24 taškus ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų.

„Lietkabelis“: P.Valinskas 26 (6/6 trit., 8 rez. perd., 34 naud. bal.), I.Iroegbu 17, S.Kulvietis 15, Ž.DImecas 12.

„Pieno žvaigždės“: J.Threattas 24 (10 rez. perd.), Y.Gatesas 19, V.Šulskis 11.