Nesėkmių seriją nutraukė atkaklioje akistatoje su „Neptūnu“

Trečiadienio vakarą LKL-“Betsafe“ pirmenybėse nerungtyniavo nei vienas iš lyderių trejeto, tačiau intrigos netrūko nei rungtynėse Utenoje, nei mače Kėdainiuose. Akistatos tarp Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ kaina – galimybė uteniškiams galimybė pavyti 3-oje pozicijoje žengiantį Vilniaus „Rytą“. Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ ekipa gi turėjo šansą pavyti net du konkurentus, tarp jų ir vakaro varžovą – Klaipėdos „Neptūną“.

Uteniškiai savo darbo dalį atliko be priekaištų, 89:75 įveikdami Pasvalio ekipą. Tuo tarpu Kėdainiuose kova vyko iki pat finalo sirenos. Rungtynės prasidėjo šeimininkų vidurio puolėjo Arielio Hukporti šou. 213 cm ūgio vokietis taškų sąskaitą atsidarė pataikydamas tritaškį nuo lentos, o vėliau pridėjo dar 7 taškus paeiliui. Kėdainiečiai pirmavo 10:4. Įpusėjus kėliniui „Nevėžio“ naujokas sėdo ant suolo ir svečiai ėmė artėti. Vis dėlto kėlinio pabaiga priklausė šeimininkams 24:15.

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai  vėl priartėjo, juos timptelėjo net 12 taškų per pirmąją mačo pusę surinkęs įžaidėjas Evaldas Šaulys, bet „Nevėžis“ dar sykį nusipurtė oponentų globos. Jų pastangas vainikavo Jokūbo Gintvainio dvitaškis aidint sirenai – 35:29.

Amerikiečio D.Gale’o vadovaujama Kėdainių ekipa trečiajame kėlinyje ėmė kiečiau gintis ir prasižengė net 8 kartus, bet tai nesutrukdė išlaikyti persvarą 53:48. Rungtynių likimas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Likus 1 min. Šeimininkai pirmavo 74:72, o likus pusei minutės jų persvara dar siekė 4 taškus (77:73). Tačiau intrigą atgaivino Evaldo Šaulio tolimas šūvis likus 7 sek.  - 77:76. Paskutinėmis sekundėmis „Nevėžis“ buksavo, bet Julius Kazakauskas išprovokavo pražangą. Puolėjas, keletą akimirkų prieš tai prametęs abu baudos metimus, šįsyk dukart pataikė ir paliko tik  minimalių vilčių varžovams tolimu metimu išlyginti rezultatą. Tačiau šie antrą kartą nebeišsigelbėjo.

Nugalėtojams Arielis Hukportis pelnė 16 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. Julius Kazakauskas pridėjo 14 taškų, Panagiotis Kalaitzakis (6 rez. perd.) ir Sedrickas Barefieldas – po 13, E.J.Montgomery 9.

„Neptūnui“: Evaldas Šaulys ir Matas Jogėla (6/6 dvit., 6/6 baud., 9 atk. kam.) – po 18, Džiugas Slavinskas 13 (9 atk. kam.).

„Puikus jausmas grįžus namo pasiekti pergalę Pralaimėjimas yra įprotis, pergalė – taip pat. Mes turėjome pereiti prie laimėjimų. Pirmavome 37 minutes, kamuolį turėjo tie vaikinai, kurie turėjo turėti. Gal sunku matyti, bet mūsų komanda kasdien tampa vis geresne“, – lengviau atsiduso „Nevėžio“ treneris.

„Neptūno“ vairininkas Tomas Gaidamavičius neslėpė apmaudo.

„Klampios, keistos rungtynės. Niekaip nepavyko perlaužti jų eigos. Lyg ir tinkamai nusiteikėme, supratome mačo svarbą, bet vis tiek pradėjome prastai“, – kalbėjo treneris.

8-ti žengę kėdainiečiai su 6 pergalėmis pavijo tiek pat laimėjimų turinčius Klaipėdos ir Prienų "CBet" klubus.

Šiame straipsnyje: LKLNevėžis-OptibetNeptūnas