NBA čempionai – nukarūnuoti: į Rytų konferencijos finalą žengė „Celtics“

Nicko Nurse'o auklėtiniams pakartoti praėjusių metų sėkmės nepavyks – NBA čempionų trofėjų gynusi „Toronto Raptors“ ekipa lemiamose septintosiose Rytų konferencijos pusfinalio rungtynėse 87:92 (27:26, 19:24, 25:22, 16:20) turėjo pripažinti „Boston Celtics“ klubo pranašumą ir serijoje iki keturių pergalių nusileisti 3:4.

Kanados ekipa šioje serijoje ne kartą balansavo ties prarajos riba, tačiau vis išsigelbėdavo – tai tritaškį su sirena įskraidino netikėtumo faktoriumi tapęs OG Anunoby, tai teisėjų klaida, kuomet šeštosiose nebuvo užfiksuota pražanga prieš Kembą Walkerį, tiek tose pačiose rungtynėse išgyventa dviejų pratęsimų drama.

Visgi septintajame mače trapia persvara Toronto klubas džiaugėsi labai trumpai, o antrojo kėlinio pabaigoje į priekį truktelėjusi „Celtics“ pranašumo iš savo rankų stengėsi nepaleisti.

Likus kiek daugiau nei 1 min. iki trečiojo kėlinio pabaigos F.VanVleetas tritaškiu metimu sugrąžino savo ekipai minimalų pranašumą (68:67), tačiau būtent tai ir buvo arčiausiai, kiek Toronto ekipa buvo priartėjusi prie Rytų konferencijos finalo.

„Celtics“ visą likusį laiką pirmavo ir nors paskutinėmis rungtynių minutėmis jų varžovai dar galėjo rezultatą išlyginti, gynyboje puikiai sudirbo Marcusas Smartas, o ypatingai svarbų kamuolį puolime pačiupo Jasonas Tatumas.

Būtent pastarasis tapo ryškiausia lemiamų rungtynių žvaigžde ir buvo arti trigubo dublio. Puolėjas pelnė 29 taškus, sugriebė 12 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Beje, 22-ejų amerikietis tapo antru jauniausiu NBA krepšininku, kuris atkrintamųjų serijos septintosiose rungtynėse pelnė bent 25 taškus, atkovojo bent 10 kamuolių ir atliko bent 5 rezultatyvius perdavimus.

Jauniausias tai padaręs žaidėjas – legendinis Kobe Bryantas.

Įdomu tai, kad pirmą kartą nuo 1984 metų Rytų konferencijos finale nežais nė viena iš pirmąsias dvi vietas reguliariajame sezone užėmusių ekipų.

Dėl vietos didžiajame NBA finale „Celtics“ susikaus su „Miami Heat“ ekipa, kuri kitame Rytų pusfinalyje 4:1 nepasigailėjo „Milwaukee Bucks“.

„Boston Celtics“: Jasonas Tatumas 29, Jaylenas Brownas 21 (8 atk. kam., 4 per. kam.), Marcusas Smartas 16 (6 rez. perd.), Kemba Walkeris 14 (6 atk. kam.)

„Toronto Raptors“: Fredas VanVleetas 20 (6 rez. perd.), Kyle'as Lowry 16 (6 atk. kam.), Serge'as Ibaka 14 (8 atk. kam.), Pascalis Siakamas 13 (11 atk. kam.), Normanas Powellas 11.