Lyderių neprireikė: tritaškių rekordą pagerinęs „Lietkabelis“ įveikė prancūzus

Įspūdingą pergalę Europos taurės turnyre iškovojo be savo lyderių rungtyniavęs Panevėžio „Lietkabelis“ (4-5).

Nenado Čanako auklėtiniai namuose 96:89 (23:21, 24:23, 17:20, 32:25) įveikė Paryžiaus „Metropolitans 92” (4-5) krepšininkus.

Šiame mače panevėžiečiams negalėjo padėti komandos lyderiai Džoržde Gagičius (sinusitas) ir Gediminas Orelikas (kojos trauma).

19 iš 36 tritaškių (53 proc.) sušėręs „Lietkabelis“ pagerino Europos taurės sezono rekordą, kuris iki šiol priklausė Bolonijos „Virtus“, atseikėjusiai 17 tolimų metimų.

„Laimėjome, nes šiandien pataikėme nuostabiai, – po pergalės dėstė N. Čanakas. – Tai nėra mano filosofija, bet šiandien pataikėme visus metimus. Turime daryti geresnį darbą atkovodami kamuolius, jų sugriebėme 15 mažiau nei varžovai. Normaliose rungtynėse, kur procentas būtų normalus, nelaimėtume su tokiu žaidimu, bet aš esu laimingas bei didžiuojuosi savo žaidėjais. Žaidėme be dviejų svarbių krepšininkų ir iškovojome itin svarbią pergalę.“

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmojo kėlinio pradžioje spurtavo ir įgijo dviženklį pranašumą (18:8). Visgi prancūzai sugebėjo reabilituotis, atsakė atkarpa 11:0, o Banja Sy dvitaškiu persvėrė rezultatą svečių naudai (19:18).

Antrajame ketvirtyje „Metropolitans 92” perėmė iniciatyvą ir likus 5 minutėms iki pertraukos įgijo 5 taškų persvarą (36:31), tačiau sėkmingiau likusią atkarpą (16:8) sužaidęs „Lietkabelis“ po Vytenio Lipkevičiaus metimo iš vidurio aikštės į rūbinę nusinešė vieno metimo pranašumą (47:44).

Trečiąjį ketvirtį panevėžiečiai pradėjo kiek primigę ir svečiai iškart tuo pasinaudojo. Apmaudžiai klydusio „Lietkabelio“ klaidomis pasinaudojęs Paryžiaus klubas spurtavo 9:0 ir kėsinosi nurūkti dar toliau (49:58).

Varžovų liepsną gesino V. Lipkevičius ir Dovydas Giedraitis, kurie baudė iš toli, o panevėžiečių kapitonas kėlinio gale pataikė dar vieną tritaškį su sirena ir rezultatas tapo lygus (64:64).

Varžovų krepšio bombardavimas tritaškiais persikėlė į lemiamą ketvirtį. K. Berzins ir D. Giedraitis smeigė po du, Nikola Radičevičius pridėjo dar po vieną ir „Lietkabelis“ pradėjo kabintis už pergales (82:74).

Visgi svečiai dar kovojo. Willas Cummingsas sumetė baudas, Sy smeigė tritaškį ir likus minutei priartėjo iki vieno metimo (87:89).

Tačiau panevėžiečiai pergalės iš rankų nepaleido, Panagiotis Kalatzakis atsakė tritaškiu, Radičevičius pridėjo dvitaškį ir Panevėžyje pakvipo pergale (94:89).

Panevėžiečius į priekį puolime traukė rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs D. Giedraitis, kuris per 32,5 minutės surinko 25 taškus (4/6 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud.), atkovotą bei 5 prarastus kamuolius, 5 klaidas ir 17 naudingumo balų.

Iš viso dviženklį taškų skaičių „Lietkabelio“ ekipoje pelnė 4 žaidėjai: D. Giedraitis (25), K. Berzins (19), Kristupas Žemaitis (18) ir Panagiotis Kalaitzakis (12).

„Mes esame metikų komanda. Kartais pataikome, kartais prametame, bet kai būna mūsų vakaras – esame labai pavojingi, – po mačo sakė K. Žemaitis. – Tritaškiai šiandien mums leido laimėti, nes kitus dalykus darėme ne taip gerai. Neatsitvėrėme, pataikėme kelis kurioziškus metimus ir išgyvenome šias rungtynes. Kovotojų mentalitetas suveikė.“

Nuo pralaimėjimo prancūzų neišgelbėjo Miralemas Halilovičius, per 22 minutes pelnęs 19 taškų (9/12 dvit., 1/1 baud.), 11 atkovotų ir 1 perimtą kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo ir surinko 28 naudingumo balus.

„Lietkabelis“: Dovydas Giedraitis 25 (5/8 trit., 5 kl.), Kasparas Berzinis 19 (5/9 trit., 6 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 18 (6 rez. perd.), Panagiotis Kalaitzakis 12, Vytenis Lipkevičius 9 (3 rez. per.), Nikola Radičevičius 7, Gabrielius Maldūnas 6 (5 atk. kam.).

„Metropolitans 92“: Miralemas Halilovičius 19 (11 atk. kam.), Willas Cummingsas 16 (5 rez. per.), Tomeras Ginatas 12 (7 atk. kam.), Tony Crockeris 11, Vince’as Hunteris 10 (5 atk. kam.).