Lietuvos šešiolikmečiai krepšininkai nukovė iki tol nepralaimėjusius latvius

Į antrąjį Europos čempionato etapą Latvijoje be įskaitinių taškų žengusi Lietuvos šešiolikmečių (U16) vaikinų rinktinė parodė charakterį ir įveikė iki tol nepralaimėjusius pirmenybių šeimininkus.  Juliaus Pranevičiaus auklėtiniai E grupės rungtynėse Uogrėje 79:71 (16:18, 23:11, 21:24, 19:18) pranoko Latvijos bendraamžius.

Lietuviai didžiąją laiko dalį pirmavo ir vienu metu buvo atitrūkę 16 taškų skirtumu, tačiau namuose žaidę latviai išlaikė intrigą ir neleido atsipalaiduoti iki pat finalinės sirenos.  Lietuvos  krepšininkai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (49-32) ir efektyviai išnaudojo antruosius šansus, po kurių pelnė 25 taškus, kai varžovai tik 7.

Rezultatyviausias Lietuvos ekipoje buvo  Tadas Sedekerskis, pelnęs 23 taškus, atkovojęs 7 kamuolius ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. Jam gerai talkino 18 taškų įmetęs (6 atk.kam., 5 rez.perd.) Eimantas Stankevičius   Eilinį dvigubą dublį surinko Rokas Gadiliauskas ( 14 tšk., 13 atk.kam.).

Rungtynės prasidėjo latvių tritaškiu, tačiau sužaidus beveik tris minutes priekyje jau buvo lietuviai (9:6). Įpusėjus ketvirčiui Lietuvos ekipa išlaikė nedidelę persvarą, bet atkaklios kovos netrūko. Per kitas penkias minutes nei viena ekipa neturėjo didesnės iniciatyvos, bet kiek tiksliau atakavę Latvijos krepšininkai susigrąžino pranašumą – 18:16.

Antrajame kėlinyje sužaidus mažiau nei dvi minutes lietuviai, po R.Gadiliausko dvitaškio, rezultatą išlygino (21:21) ir nuo to laiko visada buvo priekyje. Lietuvos komanda buvo sukaupusi 7 taškų persvarą (30:23, 4min.), bet varžovai dar buvo ją sumažinę iki 2 taškų. Tačiau vėliau jiems nesisekė sėkmingai užbaigti atakas, o  iki didžiosios pertraukos likus žaisti 5 sekundes Arnoldas Kulboka pataikė tolimą metimą ir Lietuvos komanda ilsėtis išėjo geros nuotaikos – 39:29. Lietuviai pirmoje mačo dalyje efektyviau išnaudojo latvių klaidas ir  atkovojo daugiau kamuolių (26-18).

Po itin sėkmingos atkarpos Lietuvos komanda jau turėjo solidžią 16 taškų persvarą (49:33, 7min.), bet per anksti pasiduoti neketinę šeimininkai spurtavo 11:0 ir sugrąžino intrigą (44:49, 3min.). Vis dėlto lietuviai greitai atsigavo ir neleido įsismaginti latviams. Prieš lemiamą mačo dalį Lietuvos krepšininkai pirmavo 7 taškais – 60:53.

Paskutiniame kėlinyje vyko atkakli kova, bet pranašumą išlaikė lietuviai (70:62, 5min.). Latviai pelnė 4 taškus be atsako (66:70) ir pavojingai priartėjo, bet padėtį kiek pataisė R.Gadiliausko dvitaškis (72:66, 4min.).Likus žaisti dvi minutes Lietuvos rinktinė kontroliavo situaciją aikštėje (77:70) ir per likusį laiką padėties nesukomplikavo.

Kitas Europos čempionato rungtynes lietuviai žais pirmadienį (08.25) su Kroatijos ekipa.