Lietuvos krepšininkai dar kartą pralaimėjo Prancūzijai ir grupėje liko antri

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Trelaze FIBA Pasaulio taurės atranką baigė pralaimėjimu.

Vietą turnyre jau anksčiau užsitikrinę Lietuvos krepšininkai  kovoje dėl pirmosios vietos K grupėje nusileido Prancūzijai – 63:70 (14:11, 13:24, 16:18, 20:17).

Mačą geriau pradėję lietuviai (14:11), antrajame kėlinyje stabtelėjo ir į pertrauką išėjo turėdami 8 taškų deficitą (35:27). Trečiajame kėlinyje šeimininkams pavyko padidinti pranašumą iki dviženklio (53:43).

Visgi, lemiamame kėlinyje lietuviai kilo į šturmą: galingai spurtavo 12:2 ir likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos išlygino – 55:55, o po minutės Gabrielius Maldūnas, perėmęs kamuolį aikštės viduryje, nubėgo vienas į puolimą ir dėjimu persvėrė rezultatą (58:57).

Tačiau rungtynių pabaigoje lemiamą žodį tarė Victoras Wembanyama. Prancūzų supertalentas surinko 6 taškus paeiliui ir likus minutei nutolino šeimininkus per 6 taškus (66:60).

Kitoje atakoje lietuviams taškų pelnyti nepavyko ir prancūzai įtvirtino pergalę.

Wembanyama per 25 minutes surinko 15 taškų (5/8 dvit., 0/2 trit., 5/7 baud.), 3 atkovotus kamuolius ir 15 naudingumo balų.

Geriausias rungtynes vilkint Lietuvos rinktinės aprangą sužaidė Margiris Normantas, kurio sąskaitoje – 17 taškų (2/2 dvit., 4/8 trit., 1/2 baud.), 3 atkovoti kamuoliai ir 17 naudingumo balų.

Prancūzija: Victoras Wembanyama 15 (3 bl.), Nicolas Langas 13, Bodianas Massa 11 (5/5 dvit.), Terry Tarpey 9, Sylavinas Francisco 7.

Lietuva: Margiris Normantas 17 (4/8 trit.), Mindaugas Kuzminskas 11 (2/5 trit.), Gabrielius Maldūnas 8 (4/9 dvit., 6 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 6, Eimantas Bendžius, Vaidas Kariniauskas (6 rez. perd.) ir Donatas Tarolis po 4.