D. Sabonio ir J. Valančiūno duetą išbandžiusi Lietuvos rinktinė po pertraukos sutriuškino Rusiją

Lietuvos rinktinė pirmą kartą šią vasarą aikštėje vienu metu išbandė Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį, o su jais atitrūkę Dariaus Maskoliūno auklėtiniai antrose draugiškose rungtynėse Kaune 78:61 (20:16, 17:19, 21:11, 20:15) įveikė Rusijos krepšininkus.

Maskoliūnas Valančiūno ir Sabonio duetą pirmą kartą į aikštę išleido trečiojo kėlinio pradžioje. Aukštaūgiai kartu žaidė 5 minutes ir 20 sekundžių, o šią atkarpą mūsiškiai laimėjo 11:4. Per ją Sabonis ir Valančiūnas įmetė po 2 taškus.

Po šios atkarpos mūsiškiai įgijo dviženklę persvarą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Valančiūno ir Sabonio duetas vėl kartu žengė į aikštę ir rungtyniavo keturias minutes, o per jas mūsiškiai varžovams nusileido vienu tašku.

Sužaidus 33 minutes Lietuva po Jono Valančiūno taškų turėjo 16 taškų persvara (65:49), bet oponentai pelnė 8 taškus be atsako ir savo deficitą sumažino perpus.

Galiausiai Marius Grigonis sumetė tris tritaškius, Tomas Dimša pridėjo dvitaškį, Gytis Masiulis įkrovė iš viršaus ir nugalėtojas buvo aiškus (78:58).

Grigonis pataikė 4 tritaškius iš 6, kai likę Lietuvos rinktinės nariai 2 iš 12. Snaiperis pelnė 14 taškų.

Rezultatyviausiai žaidė dvigubą dublį įsirašęs Jonas Valančiūnas – 16 taškų (7/9 dvit., 2/2 baudų) ir 10 atkovotų kamuolių.

Rinktinės kapitonui Mantui Kalniečiui tai buvo pirmosios rungtynės šią vasarą. Dėl čiurnos traumos po pusantro mėnesio pertraukos rungtyniavęs kaunietis per 16 minučių pelnė 5 taškus (1/1 trit., 2/2 baudų) ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvos rinktinė suklydo 19 sykių, vien pirmoje mačo mūsiškiai prarado 13 kamuolių.

Antrąją rungtynių pusę Lietuva laimėjo 15 taškų persvara (41:26).

Mūsiškių gretose nebuvo registruoti Arnas Butkevičius ir Regimantas Miniotas.

Po dviejų dienų, ketvirtadienį 19.30 val., Lietuvos rinktinė taip pat Kaune vėl žais su Dominikos Respublikos komanda, kurią įveikė pirmose draugiškose rungtynėse.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 16 (7/9 dvit., 2/2 baudų, 10 atk. kam.), Marius Grigonis 14 (4/6 trit.), Domantas Sabonis 12 (8 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 10, Gytis Masiulis 8.

Rusija: Antonas Astapokovičius 13, Michailas Kulaginas ir Antonas Kardanachišvilis po 8,  Timofejus Mozgovas ir Andrejus Voroncevičius po 6.