R. Kurtinaitis – apie mūšio Kaune svarbą, pagerėjusį „Žalgirio“ ir „Chimki“ žaidimą

Maskvos srities „Chimki“ strategas Rimas Kurtinaitis dar sekmadienį sugrįžo į gimtinę, kur antradienio vakarą Kaune stos į mūšį su vietos „Žalgiriu“.

Dvikovą su Lietuvos čempionais Kurtinaitis pasitinka pakilios nuotaikos – „Chimki“ Eurolygoje pasiekė tris pergales paeiliui ir tai yra toks pat laimėjimų skaičius, kaip per iki tol sekusią 15 rungtynių atkarpą.

„Visų pirma, geros naujienos, kad turėjome retą progą treniruotis beveik pilnos sudėties, nes viena atkarpa buvo, kai iš 8 užsieniečių penki buvo traumuoti ir tada labai buvo sunku, – „Žalgirio“ arenoje kalbėjo Kurtinaitis. – Dabar neturime (Sergejaus) Monios ir vieno geriausių mūsų kovotojų dėl kamuolių Jeremy Evanso, bet šiuo metu esame praktiškai pilnos sudėties ir tai pasimatė rezultatuose. Žaidimas ženkliai pagerėjo, bet tai nereiškia, jog taip bus visada.“

„Daug žinome apie „Žalgirį“, kaip ir jūs žinote, – tęsė Kurtinaitis. – Namuose jie žaidžia su dviguba energija, nors ir išvykose rungtyniauja gerai. Šis mačas yra milžiniškos svarbos, kovojant dėl vietos atkrintamosiose.“

Šią savaitę „Chimki“ žais ne tik su „Žalgiriu“, bet ir Stambulo „Fenerbahče“, kuris taip pat yra konkurentas dėl vietos aštuonete.

Kurtinaitis pripažino, jog šiuo sezono momentu akylai su trenerių štabu žiūri į turnyrinę lentelę.

„Sekame pastoviai – žinome, kas su kuo žaidžia, žinome rungtynių svarbą. Gal ne visada žaidėjams viską perteikiame, kad neapkrautume per daug. Mes treneriai esame viską susiskaičiavę ir džiugu žaisti tokioje Eurolygoje, kur kiekvienos rungtynės yra didžiulės svarbos“, – tikino specialistas iš Lietuvos.

– Pastaruoju metu pagerėjo jūsų gynybos skaičiai. Ar ką nors keitėte, ar tiesiog žaidėjai pradėjo suprasti, ko iš jų reikalaujate? – žurnalistai paklausė Kurtinaičio.

– Daug dirbame ties tuo klausimu, bet aišku, yra kelios filosofijos: tobulinti tą, ką darai gerai ir kita – tobulinti tą, ką darai blogai. Mes paėmėme viduriuką ir gal daugiau gilinamės į savo aikštės pusę, bet gynybine komanda netapsime. Turbūt smagiausiai puolame Eurolygoje ir nežadame tuo klausimu kažko keisti. Gynyboje pagerėjo kova dėl atšokusių kamuolių, kas yra labai svarbu.

– „Žalgiris“ nuo mačo Mytiščiuose per 11 rungtynių atkarpą iškovojo 8 pergales. Kas pasikeitė jų žaidime?

– Pamenate mano interviu Mytiščiuose, kai sakiau, kas yra „Žalgiriui“ ir sakiau, jog žaidžia gerai. Iš tikrųjų, žaidė gerai. Jiems trūko kažko, bet pati sistema buvo gera, nors buvo daug skeptikų, teko ir Lietuvos spaudą skaityti. Aišku, „Žalgiris“ gal šiek tiek pakeitė žaidimo stilių, dabar labiau koncentruojasi į puolimą, įsigijo gerą snaiperį K.C. Riversą ir žaidžia laisvesnį krepšinį, lyginant su praėjusiais dvejais metais, o to pasekmės – geri rezultatai.

– Kokia yra Timofejaus Mozgovo situacija?

– Reikalai gerėja, bet ne tiek geri, kad galėtų žaisti. Nežinau, kiek dar užtruks laiko – savaitę ar dvi. Progresas yra didelis ir Mozgovas būtų labai geras pagalbininkas. Dabar jis treniruojasi su antra komanda, žaidžia ir krepšinį. Tikimės, jog gal po dviejų ar trijų savaičių jį pamatysime.

– Per šią dvigubą savaitę turėsite viena diena daugiau nei varžovai („Fenerbahče“) pasiruošti antrosioms rungtynėms. Kiek tai yra svarbu?

– Tai lemia labai daug vien dėl to, nes Eurolygoje kartais laimi net ne meistriškumas, o energija. Jei neturi užtektinai laiko pailsėti, yra sunku kažką pasiekti net su kažkokiomis strategijomis. Džiaugiuosi, kad mums dabar iškrito ta laisva diena.NAUJAUSI KOMENTARAI

Apmaudu

Apmaudu portretas
Zalgiris pralos,nes kur tik ponai ar ponios Nr 1 visada tik bedos ,budavo 'magnolija' atsibasto i sporto arena ir Lietuvaiciams nesiseka ,sendien pergales skonio nebus per Pona Nr. 1.... .

Anonimas

Anonimas portretas
Kokiais ginklais kausis mūšyje ? Ar ligoninės paruoštos priimti sužeistuosius ir nukautuosius ?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių