Kovoje dėl trečiosios vietos turnyre Kaune – graikų triumfas per pratęsimą

Eurolygos organizuojamame „WE‘RE BACK“ ikisezoniniame turnyre trečiąją vietą užėmė Atėnų „Panathinaikos“ ekipa.

Georgios Vovoro auklėtiniai po atkaklios kovos per pratęsimą 110:102 palaužė Berlyno ALBA krepšininkus.

Dvikovos nugalėtojas sprendėsi pačioje rungtynių pabaigoje. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 minutėms, Nielsas Giffey pataikė puskablį ir padidino ALBA persvarą iki 3 taškų (89:86). Vis tik neilgai trukus Ioannis Papapetrou atsakė tritaškiu ir rezultatą išlygino – 89:89.

Tuomet Benas Bentilas pataikė dvitaškį, o Peytonas Siva smeigė tolimą metimą ir vėl sugrąžino pranašumą Vokietijos komandai – 92:91.

ALBA sugebėjo apsiginti nuo „Pao“ išpuolio, o P. Siva vos nepataikė antrojo tritaškio paeiliui – lankas išspjovė gynėjo atliktą metimą. Iki ketvirčio pabaigos likus 9,2 sekundės, „Pao“ strategas Georgios Vovoras paprašė minutės pertraukėlės ir išrikiavo komandą lemiamai atakai.

Pačioje išpuolio pradžioje I. Papapetrou išprovokavo Johannes Thiemanno pražangą bei stojo prie baudų metimų linijos. Vis tik graikas realizavo tik vieną baudą ir rezultatą išlygino (93:93).

ALBA ekipai buvo likusios kiek daugiau nei 6 sekundės, tačiau sklandžios atakos Berlyno krepšininkai nesuorganizavo ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Pratęsimo metu iniciatyvą perėmė Atėnų ekipa. Marcusas Fosteris pataikė dvitaškį bei realizavo du tritaškius iš eilės, dar vieną tolimą metimą pridėjo Pierre‘as Jacksonas, o I. Papapetrou pelnė taškus su pražanga bei 11:0 spurtavę „Panathinaikos“ susikrovė 8 taškų persvarą – 108:99.

Nugalėtojų gretose galingą pasirodymą surengęs M. DFosteris pelnė 29 taškus (4/5 dvit., 7/9 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

ALBA: Johannesas Thiemannas 21 (8 atk. kam.), Maodo Lo 17 (6 rez. perd.), Nielsas Giffey ir Luke'as Sikma (6 atk. kam., 6 kld.) – 14, Peytonas Siva (5 rez. perd.) ir Jaysonas Grangeris – po 13.

„Panathinaikos“: Marcusas Fosteris 29 (7/9 trit.), Ioannis Papapetrou ir Nemanja Nedovičius (4 kld.) – po 19, Zachas Auguste'as 12 (7 atk. kam.).