Ketvirtame kėlinyje užsikirtęs „Rytas” krito Čempionų lygos starte

Tik 13 taškų lemiamame ketvirtyje pelnęs ir siautėjusio gynėjo nesulaikęs Vilniaus „Rytas“ (0-1) pralaimėjo pirmąsias Čempionų lygos rungtynes.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai 72:76 (18:16, 20:21, 21:21, 13:18) nusileido Oldenburgo „EWE Baskets“ (1-0) krepšininkams.

Nugalėtojus į pergalę vedė fantastiškai žaidęs Maxas Heideggeris. Gynėjas per beveik 33 minutes pelnė 26 taškus (5/8 dvit., 2/6 trit., 10/11 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 25 naudingumo balus.

Likus žaisti 3 minutes ketvirtajame kėlinyje, Mindaugas Girdžiūnas pataikė iš trijų taškų zonos ir išlygino rezultatą (65:65), tačiau tuomet sekė 5 Heideggerio taškai ir „EWE Baskets“ komanda įgijo 3 taškų pranašumą (70:67). Į tai taikliu tritaškiu atsakė Arnas Butkevičius, tačiau Heideggeris dar kartą išvedė komandą į priekį (72:70).

Po nesėkmingos vilniečių atakos Bennetas Hundtas stojo prie baudų metimų linijos ir realizavo abi baudas (74:70). Kitoje atakoje pražanga sustabdytas Ivanas Buva taip pat neklydo ir likus 10 sekundžių priekyje buvo Vokietijos klubas (74:72). „Rytas“ naudojo pražangų taktiką, tačiau prie baudų metimų linijos stojusio Heideggerio ranka nedrebėjo ir „EWE Baskets“ krepšininkai šventė pergalę.

Vilniečių neišgelbėjo solidus Buvos žaidimas. Vidurio puolėjas surinko 21 tašką (5/10 dvit., 1/2 trit., 8/11 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 18 naudingumo balų.

Rungtynes geriau pradėjo sostinės klubas, kuris po sėkmingos Tannerio Leissnerio atkarpos įgavo 6 taškų pranašumą (18:12), tačiau Hundto ir Tai Odiase taškai neleido Vilniaus ekipai pabėgti (16:18).

Antrajame kėlinyje vokiečių komandą į priekį patraukė Hundtas ir Martinas Breunigas ir po jų taškų „EWE Baskets“ komanda susikrovė 7 taškų pranašumą (32:25). Tuomet sostinės ekipą į rungtynes sugrąžino Gytis Radzevičius, kurio pataikė du tritaškius, pridėjo taiklius baudos metimus ir leido „Ryto“ komandai į ilgąją pertrauką išeiti turint minimalų pranašumą (38:37).

Trečiajame ketvirtyje iššovė Margiris Normantas. Gynėjas iki ilgosios pertraukos prametė visus tris metimus iš žaidimo ir buvo surinkęs –2 naudingumo balus, tačiau per trečiąjį kėlinį surinko 9 taškus. Vis tik į Normanto sėkmingą žaidimą atsakė Michalas Michalakas ir prieš lemiamą kėlinį „Rytas“ turėjo 1 taško persvarą (59:58).

„EWE Baskets“: Maxas Heideggeris 26 (5/8 dvit., 2/6 trit., 10/11 baud.), Bennetas Hundtas 15 (2/3 dvit., 3/5 trit., 7 atk. kam, 6 rez. perd., 25 naud. bal.), Tai Odiase 12, Michalas Michalakas 7, Martinas Breunigas 6.

„Rytas“: Ivanas Buva 21 (5/10 dvit., 1/2 trit., 8/11 baud.), Gytis Radzevičius (2/4 trit., 5/6 baud., 10 atk. kam.) ir Tanneris Leissneris (4/5 dvit., 1/3 trit.) po 11, Margiris Normantas 9, Arnas Butkevičius 8.