K. Maksvytis A. Juškevičiaus rinktinėje nebesitiki: sutikau su jo nuomone

Kazys Maksvytis trečią sezoną paeiliui Permės „Parma“ klube treniruoja Adą Juškevičių, bet net ir šiam specialistui nepavyko krepšininką įkalbėti grįžti į Lietuvos rinktinę.

Lietuvos rinktinės treneris debiutinių rungtynių su Bulgarija išvakarėse žurnalistams atskleidė, kad bandė privilioti A. Juškevičių į komandą, bet sulaukė neigiamo atsakymo.

„Jis pats pareiškė norą daugiau laiko praleisti su šeima, jo šeimoje laukiami malonūs pokyčiai. Tiesiog iš jo pusės buvo tai, kad jis neturi pakankamai motyvacijos būti rinktinėje ir galbūt tegul žaidžia jaunesni žaidėjai, kurie turi didesnę motyvaciją atstovauti Lietuvai, kuriems labiau dega akys. Aš jį bandžiau įkalbėti, bet sutikau su jo nuomone, kadangi jis atvirai prisipažino“, – į tinklalapio „BasketNews“ klausimą prieš mačą su Bulgarija atsakė K. Maksvytis.

Ar K. Maksvytis jau yra tikras, kad Adas daugiau rinktinėje nebežais?

„Reikėtų jo klausti, bet turbūt, jog taip“, – atsakė Maksvytis.

32-ejų A. Juškevičius žaidė 2014 metų pasaulio čempionate, 2016 metų olimpinėse žaidynėse ir 2017 metų Europos čempionate. Adas su rinktine medalių neiškovojo.

Penktadienį pirmajame pasaulio čempionato atrankos lange Lietuvos rinktinė susidurs su Bulgarijos komanda, kuri neturės ryškiausių savo žvaigždžių – Aleksandro Vezenkovo ir Dee Bosto.

„Varžovus vertiname, bet jų nebijome“, – prieš mačą su Maksvytis.

Rungtynės penktadienį 19.30 val. įvyks Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, kurioje K. Maksvytis su Klaipėdos „Neptūnu“ dirbo penkerius metus.

„Geras jausmas. Pažįstama arena, darbuotojai. Tikiuosi, kad susirinks žiūrovai, klaipėdiečiai. Smagu grįžti, tai šiek tiek palengvins debiutą. Norėčiau, kad sirgalių butų kuo daugiau, jie būtų kaip šeštasis žaidėjas. Tikiuosi, kad jų bus daugiau nei LKL rungtynėse“, – teigė K. Maksvytis.

K. Maksvytis tik šįvakar apsispręs dėl galutinio komandos dvyliktuko.

– Treneri, treniruotės vyksta ketvirtą dieną. Kaip klostosi treniruočių procesas?

– Kaip visada, trūksta tos paskutinės nakties. Su trenerių štabu kalbėjome, kad gana gerai pavyko išnaudoti turėtą laiką. Turėjome tris žaidybines treniruotes, kas krepšinyje yra nedaug. Pagrindinis tikslas buvo suvienodinti, supaprastinti sistemas, filosofiją, tuo pačiu atsižvelgiant į laukiančias rungtynes. Smagu, kad visi žaidėjai, kurie atvažiavo, yra pasiruošę, nepatyrė traumų, neturi teigiamų COVID-19 viruso atsakymų.

– Bulgarija FIBA reitinge užima 50 vietą, pagrindiniuose čempionatuose nežaidžia nuo 2011 metų. Koks tai varžovas?

– Pietų komanda, ji labai priklauso nuo emocijų. Su geromis emocijomis žaidžia dar geriau, su blogomis gali pulti į duobę. Daug improvizacijos, turi nemažai metikų, žaidžia greitai. Skaičiuojant statistiškai, tai yra daugiausiai atakų surengianti komanda. Vienas iš pagrindinių tikslų – greito puolimo stabdymas.

– Turėsite pranašumą priekinėje linijoje?

– Tikėkimės, tas pats Laurynas Birutis tikrai gana neblogai atrodo. Tikėsimės, kad pavyks tai išnaudoti.

– Kas turėtų tapti Lietuvos rinktinės lyderiais?

– Pagal treniruotes, gerai atrodo Tomas Dimša, komandos kapitonas Arnas Butkevičius, nemažo vaidmens tikiuosi iš Lauryno Biručio. Aplink juos ir kitus suksis žaidimas.

– Kaip vyko darbas iki lango, kas buvo atsakingas už žaidėjų peržiūras, varžovų peržiūras?

– Mes buvome pasidaliję savo darbais, didesnį krūvį iki lango atliko Kęstutis Kemzūra ir skautas Tomas Rinkevičius, kurie susistemino varžovų puolimą, gynybą ir žaidėjus. Prasidėjus langui, taip sutapo, kad klubas mane išleido pora dienų anksčiau. Naujas štabas, tai yra iššūkis, reikia išmokti dirbti kartu. Ne tik dirbti, bet ir laimėti kartu. Darbo buvo.

– Komandoje turite septynis krepšininkus, kuriuos esate treniravęs prieš tai. Kiek tai padeda jiems ir jums?

– Padeda, aš žinau, kaip juos išnaudoti. Žinau jų ir stiprybes, ir trūkumus. Kai kurios sistemos ir mintys kartojasi, kurias aš naudoju savo komandose.

– Ar tikėjotės rinktinėje turėti Mindaugą Kuzminską?

– Jeigu atvirai, visai nesitikėjau. Sužinojus, kad Rusijos klubai išleidžia krepšininkus į antrąsias rungtynes, juolab, kai susisiekus su Mindaugu jis išreiškė norą žaisti, buvo diskusija ir tarp trenerių. Turime grupę, su kuria dirbame, ar mums reikia naujo žmogaus? Bet vertinant visą situaciją, turi žaisti geriausi žaidėjai.NAUJAUSI KOMENTARAI

ddd

ddd portretas
Linkime sekmes treneriui ir rinktinei

na

na portretas
Ką tas Adas gali duoti rinktinei , jei net trečiarūšėje Parmoje šį sezoną nieko ypatingo nerodo ?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių