Jonavos krepšininkai žengė pirmą žingsnį į finalo ketvertą

Amerikiečiai Liamas O'Reilly ir Kahlilas Thomasas gausiai rinko taškus, o Jonavos „CBet“ komanda pergale pradėjo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-Vikinglotto) ketvirtfinalį. Jonaviečiai namuose 94:77 pranoko svečius iš Pamario – „Šilutės“ krepšininkus.

Nors šilutiškiai į Jonavą atvyko tik devyniese, o Virginijus Šeškus turėjo kur kas gausesnį žaidėjų pasirinkimą, rungtynės „CBet“ ekipai klostėsi ne itin lengvai. Tiesa, jonaviečiai iškart parodė, kas yra šio mačo šeimininkai. Sužaidus vos 2,5 min. po Dariaus Tarvydo dvitaškio bei prieš tai Edvino Šeškaus suverstų taškų, favoritai išsiveržė į priekį 10:0. Šilutiškiai pirmuosius taškus sukrapštė sužaidus beveik 4 min. Patyrę „CBet“ krepšininkai Laimonas Kisielius, tritaškius taikliai šaudęs Tomas Delininkaitis bei kiti kontroliavo žaidimo eigą. Tačiau antrajame kėlinyje vis garsiau ėmė reikštis ir „Šilutės“ veteranai. Žalgiriečio Luko Lekavičiaus brolis Linas Lekavičius sumaniai dirigavo ekipos atakoms, o jų smaigalyje neretai atsidurdavo buvęs ilgametis Klaipėdos „Neptūno“ vidurio puolėjas Valdas Vasylius. Taip svečiai pamažu nukirpo atsilikimą iki 3 taškų (40:37), priversdami V.Šeškų prašyti minutės pertraukėlės. Ji šiek tiek suveikė, bet ilsėtis ekipos išėjo likus intrigai 46:41.

Trečiajame kėlinyje sužaidus vos porą min. Svečiams pavyko atstatyti pusiausvyrą (46:46). Pajutę alsavimą į nugarą jonaviečiai sukruto ir spurtavo 24:8, taip vėl atitoldami (70:54). Ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Šilutė“ priartėjo iki 13 taškų, bet daugiau nuveikti nesugebėjo.

Jonavos komandai Liamas O'Reilly per 20 minučių pelnė 18 taškų (4/5 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Kahlilas Thomasas pridūrė 15 taškų (7/11 dvit., 6 atk. kam., 3 per. kam., 2 blok.), Tomas Delininkaitis 14 (4/6 trit.), Gediminas Žalalis 11, Darius Tarvydas 10 (5/7 dvit., 10 atk. kam., 2 blok.), Edvinas Šeškus (4/6 dvit.) ir Ignas Labutis po 8.

„Šilutei“: Linas Lekavičius (6/11 dvit., 3/6 trit.) ir Valdas Vasylius (7/14 dvit., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.) pelnė po 21, Ernestas Sederevičius 15 (4/9 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam., 2 blok.), Herkus Kumpys 8 (2/6 trit.), Justinas Tayloras 7 (7 atk. kam.).

Ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių „CBet“ išsiveržė į priekį. Antrosios serijos rungtynės vyks šeštadienį Šilutėje.

Šiame straipsnyje: NKLJonavos CbetŠilutė