Įvarčių fiestą surengę portugalai sutriuškino šveicarus

2022-12-06 21:07 diena.lt inf.

Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio etapas finišavo įspūdinga Portugalijos rinktinės pergale.

Scanpix nuotr.

Europos komandų dvikovoje F. Santoso auklėtiniai net 6:1 sutriuškino Šveicariją.

Prieš susitikimą buvo paskelbta, kad startinėje portugalų vienuolikėje nežais ilgametis komandos lyderis Cristiano Ronaldo.

Veterano vietą sudėtyje užėmė G. Ramosas, kuris iš karto pateisino į jį dėtas viltis. Jau 17–ąją minutę po J. Felixo perdavimo „Benfica“ priklausantis futbolininkas šūviu tarsi iš patrankos suteikė portugalams vieno įvarčio persvarą – 1:0.

33–ąją minutę po kampinio Pepe rezultatą padvigubino, o 51–ąją minuetę G. Ramosas galutinai prirėmė šveicarus prie sienos – 3:0.

Netrukus rungtynių likimas buvo galutinai nulemtas – kontratakos metu R. Guerreiro pelnė ketvirtą įvartį.

Nors 58–ąją minutę M. Akanji sušvelnino skirtumą, tačiau rungtynių didvyris G. Ramosas sugebėjo įmušti ir savo trečiąjį įvartį (5:1) bei užfiksuoti pirmąjį „hat-tricką“ čempionate.

Darbą atlikęs G. Ramosas buvo pakeistas ir vietą aikštėje užleido C. Ronaldo, kuris sulaukė garsių žiūrovų ovacijų. 84-ąją minutę veteranas pelnė įvartį, bet teisėjas užfiksavo nuošalę.

Rungtynių pabaigoje dar spėjo pasižymėti ir R. Leao (6:1). Ketvirtfinalio etape Portugalija surems ginklus su Maroku.