Progas švaisčiusių favoritų šeimininkai nenubaudė

„Nesu dalyvavęs tokiose rungtynėse, kad šitiek kartų nepataikytume iš po krepšio. Gal 12 ar 14 kartų!“, - gūžčiojo pečiais Utenos „Uniclub Casino-Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas. Jo auklėtiniams startas "LKL-Betsafe" čempionate vos neapkarto.

Uteniškai, paskutinį ketvirtį laimėję net 20 taškų skirtumu, šiaip ne taip 75:73 palaužė Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ kolektyvą.

„Net neabejojau, kad rungtynės bus įtemptos iki pat pabaigos, tačiau nemaniau, kad mes atsilikinėsime beveik 20 taškų. Kita vertus, komanda žaidė trečias rungtynes per savaitę, įskaitant keliones“, - dėstė Ž. Urbonas, užsiminęs, jog po itin apmaudaus pralaimėjimo FIBA Čempionų lygos atrankos finale „Juventus“ rūbinėje virė rimtos aistros.

Jo auklėtiniai mačą Kėdainiuose pradėjo vangiai, o šeimininkai, atvirkščiai, smaigstė tritaškius. Po galingo Darylo Douallos dėjimo jie buvo priekyje (28:22). Panašus pranašumas laikėsi iki didžiosios pertraukos.

Trečiajame ketvirtyje kėdainiečiai spurtavo 10:0 ir atsiplėšė (52:36). Paskutinį kėlinį svečiai pradėjo turėdami net 18 taškų deficitą. Tačiau po Tomo Lekūno, Patriko Millerio ir Mindaugo Kupšo atakų jie prieartėjo iki vienženklio skirtumo (69:63). Dar keli taiklūs M.Kupšo dvitaškiai atsilikimą ištorpdė iki minimalaus (73:71). Netrukus uteniškių gynėjas P.Milleris pelnė dvitaškį (73:73), o "Nevėžio" gynėjo Vytenio Čižausko metimas buvo netaiklus. Paskutiniame išpuolyje P. Milleris pataikė dar vieną dvitaškį per varžovų rankas (75:73).

Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė Tomas Lekūnas 17 (8 atk. kam., 9/11 baud. met.), Patrickas Milleris 16 (6 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 11.

Šeimininkų gretose labiausiai pasižymėjo Vytenis Čižauskas ir Rihardas Kuksikas (10 atk. kam.) po 15, Darylas Doualla ir Abramo Canka po 12.

„Gaila, kad nuvylėme ketvirtajame kėlinyje. Dingo mūsų jaunatviškumas, energija – tai, ką mes darėme tris kėlinius“, - teigė Kėdainių klubo vairininkas G.Petrauskas.

„Suprantame, kad mums sudėtinga žaisti penki prieš penkis, todėl turime būti agresyvesni“, - sakė G.Petrauskas.