Įsimintinas vakaras Kaune: P. Jankūnas atsisveikinimo mače ištraukė „Žalgirį“

Paulius Jankūnas pratęsime rungtyniavo it geriausiais savo laikais, o Kauno „Žalgiris“ (8-20) pergale išlydėjo kapitoną iš Eurolygos.

Jure Zdovco auklėtiniai namuose per pratęsimą 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 14:10) nusileido Belgrado „Crvena Zvezda“ (12-15).

Po šio sezono profesionalo karjerą baigiančiam Jankūnui prieš žaidėjų pristatymą skirtas jautrus vaizdo įrašas „Žalgirio“ arenos kube. Aistruoliai šiltais aplodismentais pasitiko komandos kapitoną.

Aikštėje 37-erių puolėjas pasirodė pirmojo kėlinio viduryje. Netrukus arena gavo progą pasidžiaugti, kai jis įmetė baudos metimus. Taip pat Jankūnas dar iki pertraukos surinko 4 atkovotus kamuolius, pagal kuriuos per karjerą užlipo į aukščiausią vietą Eurolygoje.

Antrajame kėlinyje ant suolos atsisėdęs Jankūnas nuo jo pakilo iki mačo pabaigos likus 5 minutėms. Tada žalgiriečiai atsilikinėjo 73:75. Po Ognjeno Dobričiaus tritaškio „Žalgiris“ atsilikinėjo, bet Jankūnas tritaškiu išlygino rungtynes (78:78).

Vis tik likus 2 minutėms Stefanas Markovičius vėl grąžino persvarą serbams (80:83). Už minutės Nikola Kaliničius galingu dėjimu padidino svečių pranašumą (80:85). „Žalgiris“ nepasidavė ir gavo šansą tritaškiu išplėšti pratęsimą. Kaunas gaudė iš pasitenkinimo, kai Tyleris Cavanaugh tolimu metimu išplėšė papildomas 5 minutes (88:88).

Mače netrūko ir šių dienų aktualijomis perpintų momentų. Serbija viešai reiškia palaikymą Rusijai, kuri niokoja Ukrainą, o „Crvena Zvezda“ visas rungtynes buvo nušvilpinėjama už savo poelgį prieš rungtynes „Žalgirio“ arenoje.

Žalgiriečiai tradiciškai pakėlė „Stop the war“ plakatą, bet serbai nesutiko daryti to pačio. Varžovų penketą sudarė amerikiečiai Nate’as Woltersas ir Aaronas White’as bei serbai Nikola Kaliničius, Ognjenas Kuzmičius ir Ognjenas Dobričius.

Žalgiriečiai kibo į darbus nuo pat pirmojo švilpuko, kai po Josho Nebo įspūdingų epizodų susikrovė solidų pranašumą (11:2). Svečių puolimas pamažu įsivažiavo, bet 9 taškų persvara iki kėlinio pabaigos liko nepaliesta (23:14).

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ apsukas dar labiau padidino Lukas Lekavičius, o Karolio Lukošiūno tritaškis buvo pakėlęs persvarą iki rekordinės (45:30). Varžovai iki pertraukos nežymiai priartėjo (45:32).

Per trečiojo kėlinio pirmąją pusę žalgiriečiai iššvaistė visą turėtą pranašumą. Dobričius surinko 7 iš 17 varžovų atkarpos taškų ir šeimininkų pranašumas ištirpo iki minimumo (52:51). Įsiplieskęs Dejanas Davidovacas netrukus leido svečiams įgyti pranašumą, o iki lemiamo ketvirčio jis išaugo iki 7 taškų (67:60).

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai ilgai atsilikinėjo, bet išsikapstė pabaigoje. Galiausiai pratęsime pavyko įrodyti savo pranašumą.

Kauno komandai Lukas Lekavičius per 36 minutes pelnė 17 taškų (4/8 dvit., 1/3 trit., 6/6 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Edgaras Ulanovas, per 38 minutes pelnęs 18 taškų (5/8 dvit., 2/4 trit., 2/2 baudų) Jis taip pat atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

Belgrado ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Dobričius, kurio sąskaitoje per 37 minutes buvo 21 taškas (4/10 dvit., 3/7 trit., 4/6 baudų), 3 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18 (5/8 dvit., 2/4 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Lukas Lekavičius 17 (4/8 dvit., 6/6 baud., 7 rez. perd., 4 kld., 26 naud.), Joshas Nebo 16 (8/10 dvit.), Paulius Jankūnas 13 (2/3 trit., 5/6 baud., 7 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 12 (5 atk. kam.), Artūras Milaknis 7.

„Crvena Zvezda“: Ognjenas Dobričius 21 (4/10 dvit., 3/7 trit., 3 per. kam.), Dejanas Davidovacas 18 (3/4 trit.), Stefanas Markovičius 14 (4/8 trit., 4 rez. perd.), Nikola Kaliničius 12 (4/8 dvit., 1/5 trit., 7 atk. kam.), Aaronas White'as 11 (3/5 trit.), Luka Mitrovičius 9 (4/6 dvit.).

karamba

karamba portretas
girtuokliai straipsnius rašo!!! Von laukan tokius.

Girtas žurnalistas

Girtas žurnalistas portretas
Jure Zdovco auklėtiniai namuose per pratęsimą 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 14:10) nusileido Belgrado „Crvena Zvezda“ (12-15)???