Intriga vyravo du kėlinius: „Žalgiris“ iškovojo triuškinančią pergalę

Antrą kartą per pastarąsias šešerias dienas Lietuvos krepšinio lygoje susirėmusių Kauno „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ ekipų akistatoje intriga vyravo du kėlinius.

Šalies čempionai po pertraukos įjungė aukštesnę pavarą ir savo namų tvirtovėje iškovojo triuškinančią pergalę rezultatu 96:60 (18:16, 19:20, 31:14, 28:10).

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be pagrindinio vidurio puolėjo Joffrey Lauvergne'o, kuris Eurolygos rungtynėse Stambule patyrė nugaros traumą.

Tiesa, panašu, kad prancūzo trauma nėra rimta – kauniečiai tokį sprendimą priėmė tik kaip atsargumo priemonę.

Karingai nusiteikę Saulės miesto atstovai pirmoje susitikimo dalyje kauniečiams ne tik nuolatos alsavo į nugarą, bet ir susikurdavo minimalų pranašumą, o po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo vos vieno taško skirtumu (37:36).

Kaip ir buvo galima tikėtis, po pertraukos Martino Schillerio auklėtiniai išėjo su kitu nusiteikimu. Šiauliečiai pasimetė šeimininkų gynybiniuose gniaužtuose ir per trečią kėlinį pelnė tik 14 taškų, o į savo krepšį prasileido net 31.

Po trijų kėlinių LKL čempionai pirmavo jau 68:50, o paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas.

M.Schilleris šiose rungtynėse ir vėl drąsiai rotavo žaidėjus, o 11 aikštėje pasirodžiusių krepšininkų rungtyniavo nuo 14 iki 23 minučių.

Produktyvų pasirodymą nugalėtojų gretose surengė Marius Grigonis. Gynėjas per 20 minučių pelnė 17 taškų (4/5 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Naudingiau šiame LKL sezone M.Grigonis rungtyniavo tik sykį, kuomet vasario pradžioje mače prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“ surinko net 36 naudingumo balus.

„Šiaulių“ ekipoje rezultatyviausiai su 15 taškų pasirodė Elvaras Fridrikssonas.

Praėjusį antradienį, kuomet ekipos susitiko Šiauliuose, „Žalgiris“ laimėjo 88:74.

Kauno „Žalgiris“: Marius Grigonis 17, Martinas Gebenas 15 (26 naud. bal.).

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 15, Kasparas Berzins ir Eimantas Stankevičius po 11.

Šiame straipsnyje: LKLkrepšinisŽalgirisŠiauliai