Įnirtingas mačas Venecijoje baigėsi „7bet-Lietkabelio“ nesėkme

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ sužaidė dar vienerias rungtynes Europos taurės turnyre. Šį kartą panevėžiečiai svečiavosi Italijoje, kur juos 74:71 (17:14, 16:24, 19:17, 22:16) įveikė Venecijos „Umana Reyer“ ekipa.

Rungtynių pradžia šiek tiek užsitęsė, nes ginčo kovoje dėl kamuolio šeimininkų komandos vidurio puolėjas leisdamasis netyčia išmušė kelis dantis vienam iš arbitrų. Visgi teisėjas darbą tęsti galėjo.

Prabėgus porai minučių pirmieji taškus pelnė panevėžiečiai, o Venecijos klubui prametus pirmus šešis metimus iš žaidimo, svečiams pavyko pirmauti (2:6). Visgi šeimininkai neleido varžovams pabėgti į priekį, Derekas Willisas tritaškiu išvedė juos į priekį, bet taikliu tolimu metimu atsakė ir Kristianas Kullamae (10:12). Pirmąjį kėlinį sėkmingiau užbaigė „Umana Reyer“ – Allerikas Freemanas pataikė dar vieną tritaškį, o du taškus pridėjo Yankuba Sima (17:14).

Antrojo ketvirčio pradžioje Venecijos ekipa demonstravo geresnį žaidimą, o komandos pranašumą iki penkių padidino du taiklūs Riccardo Moraschinio baudų metimai (23:18). Į priekį „7bet-Lietkabelį“ trūktelėjo aštuonis taškus be atsako surinkęs Benas Griciūnas (25:26). Kova ir toliau vyko taškas į tašką – Jamelas Morrisas pataikė dvitaškį su pražanga, bet Jaysonas Grangeris atsilygino tritaškiu (33:34). Svečiams priklausė paskutinė kėlinio ataka, kurią tiksliai baudų metimais užbaigė Morrisas, pelnęs penkioliktąjį savo tašką (33:38).

Rezultatyviausias karjeros rungtynes Europos taurėje sužaidęs Griciūnas trečio kėlinio pradžioje pelnė du taškus su pražanga (33:41). Pirmus tris tritaškius prametęs Vytenis Lipkevičius ledus pralaužė įpusėjus kėliniui (41:45). Kėlinio pabaigoje rezultatą vėl išlygino du taškus pelnęs Grangeris, tačiau paskutinėmis sekundėmis Kullamae įskraidino taiklų tolimą metimą (52:55).

Prabėgus porai minučių ketvirtajame kėlinyje po ilgos pertraukos taškus vėl pelnė Morrisas ir „7bet-Lietkabelis“ toliau išlaikė nedidelį pranašumą (53:58). Įpusėjus kėliniui dvitaškį pataikė Gyorgy Golomanas, Morrisas greitoje atakoje pelnė du taškus su pražanga, o Lipkevičius dar vienu dvitaškiu padidino svečių pranašumą iki dviženklio (55:65).

Tuomet penkis taškus iš eilės pelnė Willisas ir aptirpdė savo komandas deficitą (60:65). Likus pusantros minutės Morrisas realizavo dar du baudų metimus (66:71), bet Freemanas jau kitoje atakoje įsmeigė tritaškį, o rezultatą dėjimu išlygino Mitchellas Wattas (71:71).

Švieslentėje degė 26 sekundės, kuomet Freemanas pataikė tik vieną baudomas metimą (72:71). Panevėžiečių ataka neįvyko pagal planą, o improvizuotas Kullamae metimas tikslo nepasiekė. Willisas realizavo abi baudas ir įtvirtino šeimininkų pergalę (74:71).

Šiose rungtynėse „7bet-Lietkabelis“ ir vėl vertėsi be traumuoto Željko Šakičiaus.

„Umana Reyer“: Mitchellas Wattas 19 (8 atk. kam., 6/12 dvit., 7/9 baud.), Alekas Freemanas 17 (4/8 trit.), Derekas Willisas 13 (9 atk. kam.), Jaysonas Grangeris 7 (4 atk. kam.)

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 25 (3/6 trit., 10/10 baud.), Benas Griciūnas 16 (6/11 dvit.), Kristianas Kullamae 11 (3/6 trit.), Vytenis Lipkevičius 7 (5 atk. kam.).

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais lapkričio 26 d. (šeštadienį) – į Panevėžį atvyks Klaipėdos „Neptūnas“, o lapkričio 30 d. laukia dar vienas namų mačas Europos taurėje prieš Liublianos „Cedevita-Olimpija“.