Hamburge – užtikrinta „Lietkabelio“ pergalė

Svarbią pergalę Europos taurės turnyre iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (9/6) krepšininkai. Jie svečiuose 87:72 (23:8, 29:27, 13:15, 22:22) susitvarkė su Hamburgo „Towers“ (6/9) komanda iš Vokietijos.

Panevėžiečiai žengė pirmą žingsnį galimybės link grupėje užimti trečiąją vietą. Tam buvo būtina pergalė prieš vokiečius. Taip pat reikės laimėti ir prieš būsimą varžovą – „Metropolitans 92“ iš Prancūzijos.

Svečiai iš Lietuvos sėkmingiau startavo rungtynėse ir jas pradėjo penkiais taškais be atsako (5:0). Netrukus panevėžiečiai pridėjo dar vieną atkarpą, šį kartą 9:0, ir pirmą kartą mače priekyje buvo jau dviženkle persvara (21:6). Tokiu skirtumu pirmasis kėlinys ir pasibaigė – 23:8. Antrojo ketvirčio pradžia priklausė aikštės šeimininkams, kurie neketino taip greitai pasiduoti ir stengėsi atsikovoti savo pozicijas. Pastarieji sėkmingai tvarkėsi gynyboje ir sugebėjo priarėti iki 6 taškų (27:21).

Nepaisant to, laiku atsitiesę „Lietkabelio“ krepšininkai toliau žengti varžovams neleido ir atsakė atkarpa 11:1, kuri leido vėl gerokai atsiplėšti (38:22). Netrukus skirtumas išaugo iki 20 taškų (45:25). Visgi, vokiečiams pavyko kiek aptirpdyti deficitą ketvirčio pabaigoje – 52:35. Po didžiosios pertraukos kartojosi scenarijus panašus į antrojo kėlinio, kuomet aikštės šeimininkai sėkmingiau pradėję ketvirtį tirpdė deficitą (56:47). Visgi, Panevėžio ekipa sugebėjo atsitiesti ir atsakė spurtu 9:1 bei vėl atsiplėšė (65:48).

Tiesa, vokiečių dvitaškis kėlinio pabaigoje gerino aikštės šeimininkų pozicijas prieš lemiamą 10 minučių atkarpą – 65:50.

Lemiamą kėlinį geriau pradėjo oponentai (54:65), tačiau tritaškį pataikė K.Žemaitis – 68:54. Panevėžio ekipos gynėjas ir toliau išliko solidus ketvirtajame kėlinyje ir jo antras tolimas metimas dar labiau sutvirtino pozicijas (71:56), o galiausiai vėliau tritaškį pridėjo ir V.Lipekvičius – 74:56. Nors oponentams pavyko priartėti (59:74), tačiau realios intrigos vokiečių klubas grąžinti neįstengė. „Lietkabelis“ pasiekė 9 pergalę Europos taurės varžybose – 87:72.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (7 atk. kam., 4 rez. per.) ir Vytenis Lipkevičius (3/5 trit., 4 atk. kam.) po 16, Panagiotis Kalaitzakis ir Kasparas Bėrzinis (4 atk. kam.) po 12, Džordže Gagičius (5/9 dvit.) ir Kristupas Žemaitis po 11.

„Towers“: Trevonas Bluiett 19 (4/7 trit., 6 atk. kam.), Jaylonas Brownas 17 (1/5 trit.), Maikas Kotsaras 16 (7 atk. kam.), Lukas Meisneris 9 (1/5 trit.).