Įtempta kova – nesėkminga: „Žalgiris“ nusileido „Armani Exchange“ komandai

Kauno „Žalgiriui“ (3-16) toliau fatališkai nesiseka laimėti varžovų tvirtovėse.

Jure Zdovco auklėtiniai namuose 58:65 (20:20, 10:19, 15:15, 13:11) nusileido Milano „Armani Exchange“ (14-6) krepšininkams, suklupo šeštą kartą paeiliui, o pralaimėjimų išvykose badas perkopė vienerius metus.

Paskutinį kartą „Žalgiris“ išvykoje laimėjo 2021-ųjų sausio 27-ąją, kuomet kauniečiams pergalę Valensijoje išplėšė Marius Grigonis.

Žalgiriečiams negalėjo padėti visa krūva žaidėjų. Nerungtyniavo Joffrey Lauvergne'as, traumuoti Janis Strelnieks bei Mantas Kalnietis, COVID-19 susirgęs Joshas Nebo ir po koronaviruso vis dar atsigaunantis Paulius Jankūnas.

Rungtynes kauniečiai pradėjo užsivedę – niekuo nenusileido Milano ekipai, įsmeigė 4 tritaškius, o po Regimanto Minioto tolimo šūvio pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatas buvo lygus – 20:20.

Visgi užkurti nuo suolo pakilusio 35-erių Sergio Rodriguezo, italai sužaidė puikų kėlinį 19:10 bei į rūbinę nusinešė 9 taškų pranašumą (39:30).

Po pertraukos šeimininkai bandė perlaužti rungtynes ir po S. Rodriguezo 4 taškų paeiliui įgijo 14 taškų persvarą (52:38), tačiau žalgiriečiai sugebėjo atsitiesti, trečiojo kėlinio pabaigoje surengė mini atkarpą 5:0, o Lekavičiaus baudų metimai sumažino „Žalgirio“ deficitą iki vienženklio (50:59).

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai toliau kovėsi: likus 7 minutėms Artūras Milaknis smeigė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 8 taškų (51:59).

Tačiau tuomet Kauno ekipa sustojo, J. Zdovco auklėtiniai puolime kelis kartus grubiai suklydo, Karolis Lukošiūnas nepataikė iš po krepšio, o atstumą išlaikę šeimininkai iškovojo pergalę.

„Nekapituliavome, – po mačo sakė J. Zdovcas. – Gerai gynėmės ir puolėme. Suradome laisvus metimus, tačiau 2-3 kartus padavėme netikslų perdavimą laisvam žaidėjui. Praradome šansą, kuriuo pabaigoje nepasinaudojome, o Milano komanda nusipelnė laimėti.“

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose rungtyniavo Blaževičius ir Lekavičius, pelnę po 13 taškų.

Artūras Milaknis šiame mače pataikė du tritaškius ir užfiksavo pasiekimą karjeroje. Žalgirietis Eurolygos visų laikų sąraše pagal pataikytus tritaškius – 437 taiklūs metimai – pavijo aštuntoje vietoje įsitaisiusią Madrido „Real” legendą Jaycee Carrollą.

Eurolygoje debiutavo 17-metis „Žalgirio“ sistemos auklėtinis Motiejus Krivas, kuris per 2 minutes išprovokavo 1 pražangą ir surinko 1 naudingumo balą.

Pagrindinis italų raktas į pergalę buvo 35-erių Kyle'as Hinesas. Šią vasarą apie karjeros pabaigą svarstęs veteranas per 25 minutes surinko 6 taškus (3/3 dvit.), 6 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 4 išprovokuotas pražangas ir 22 naudingumo balus.