Galingą J. Valančiūno pasirodymą apkartino „Grizzlies“ pralaimėjimas

Jonas Valančiūnas dominavo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse Oklahomoje, tačiau jo atstovaujama Memfio „Grizzlies“ (10-18) apmaudžiai pralaimėjo.

Tenesio valstijos klubas išvykoje 122:126 (32:27, 36:32, 32:34, 22:33) nusileido Oklahomos „Thunder“ (13-14) ekipai.

JV aikštėje praleido 26 minutes ir per jas pelnė 24 taškus (9/13 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Lietuvio ir Jareno Jacksono +/- rodiklis buvo geriausias komandoje – +16.

„Grizzlies“ trečiojo kėlinio viduryje buvo įgijusi 24 taškų pranašumą (89:65), tačiau šeimininkai dar iki ketvirčio pabaigos aptirpdė jį iki vienženklio – 93:100.

Lemiamą rungtynių atkarpą „Thunder“ pradėjo 12:4 (105:104), o po šio spurto aikštėje vyko apylygis žaidimas ir laimėtojas sprendėsi mačo pabaigoje.

Prieš prasidedant paskutinei dvikovos minutei Brandonas Clarke'as išlygino rezultatą (120:120), tačiau kitoje atakoje Chrisas Paulas vėl išvedė šeimininkus į priekį (122:120), o pergalę „Thunder“ įtvirtino keturias baudas realizavęs Dennisas Schroderis.

J. Valančiūnas ketvirtajame kėlinyje buvo pakeistas, kai iki mačo pabaigos buvo likusios daugiau nei 7 minutės ir daugiau aikštėje nebepasirodė.

Rezultatyviau už lietuvį „Grizzlies“ žaidė tik Clarke'as, pelnęs 27 taškus (13/17 dvit., 0/2 trit., 1/1 baud.). Tai buvo rezultatyviausios krepšininko rungtynės karjeroje.

Nugalėtojų gretose nesustabdomai rungtyniavęs Schroderis per 32 minutes surinko 31 tašką (9/14 dvit., 1/5 trit., 10/11 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet tiek pat sykių suklydo.

„Thunder“: Dennisas Schroderis 31 (9/14 dvit., 10/11 baud., 7 rez. perd., 7 kld.), Shai Gilgeousas-Alexanderis (9 atk. kam.) ir Danilo Gallinari po 20, Chrisas Paulas 18, Stevenas Adamsas 13 (10 atk. kam.), Nerlensas Noelis 10.

„Grizzlies“: Brandonas Clarke'as 27 (13/17 dvit.), Jonas Valančiūnas 24 (9/13 dvit., 2/3 trit., 9 atk. kam.), Ja Morantas 22 (7 rez. perd.), Dillonas Brooksas 15.