Fantastiškai iš toli atakavęs „Rytas“ – viena koja „Top 16“ etape

Fantastiškai pirmąją mačo dalį sužaidęs Vilniaus „Rytas“ (4-5) 99:83 (32:20, 25:11, 20:24, 22:28) įveikė Bursos „Tofaš“ (4-5) klubą ir atsidūrė per žingsnį nuo patekimo į kitą Europos taurės etapą.

Dainiaus Adomaičio kariaunai vietą kitame etape užtikrintų Venecijos „Umana Reyer“ pergalė šio vakaro rungtynėse išvykoje prieš Limožo CSP.

Jeigu pergalė šioje divkovoje būtų iškovota mažesniu nei 11 taškų pranašumu, tuomet būtų reikėję dairytis į „Lokomotiv“ pasirodymus.

Sostinės klubas jau mačo pradžioje parodė Turkijos klubui, kad yra rungtynių šeimininkas, ir po trečiojo Arno Butkevičiaus tolimo metimo 8-ąją minutę turėjo 15 taškų pranašumą, o prieš pat pertrauką Pako Cruzo ir Deivido Sirvydžio tritaškiai šeimininkams sukrovė rekordinę 26 taškų persvarą – 57:31.

Po pertraukos svečiai iškart spurtavo 17:0 ir nukirpo „Ryto“ persvarą iki vienženklio (48:57), tačiau šeimininkai ketvirtį užbaigė penkiais tritaškiais paeiliui ir susigrąžino triuškinantį pranašumą – 77:55.

Lemiamame ketvirtyje „Tofaš“ būvo vėl priartėjęs prieš šeimininkų (74:85), tačiau vilniečiai užtikrintai sužaidė mačo pabaigą ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Adomaičio auklėtiniai šioje dvikovoje įspūdingai pataikė iš toli – 18 iš 33 (54,5 proc.). 18 tritaškių yra šio sezono Europos taurės rekordas bei trečias geriausias rezultatas istorijoje.

Naudingiausiai vilniečių klube žaidęs Martynas Echodas per 28 minutes pelnė 18 taškų (7/11 dvit., 4/7 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.