Apmaudi nesėkmė: „Žalgiris“ Tel Avive krito paskutinę sekundę

Kauno „Žalgiris“ (0-1) nesėkmingai pradėjo Eurolygos sezoną. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 83:84 (27:30, 21:16, 17:25, 18:13) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ (1-0) krepšininkams.

Pirmoje mačo pusėje „Žalgirį“ tempė legionieriai: per pirmąjį kėlinį Kevarriusas Hayesas pelnė 11 taškų, vėliau estafetę iš aukštaūgio perėmęs Keenanas Evansas pridėjo 10 ir vienu metu žalgiriečiai turėjo 7 taškų pranašumą (42:35), po 20 grynojo žaidimo minučių pirmavo 48:46.

Tačiau po pertraukos žalgiriečiai įkrito į duobę: „Maccabi“ surengė įspūdingą atkarpą 19:5 ir po Wade‘o Baldwino dvitaškio trečiajame kėlinyje įgijo 12 taškų pranašumą (65:53). Visgi prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečiai atsakė spurtu 12:6 ir po Luko Lekavičiaus dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 6 taškų (65:71).

Likus 6 minutėms iki mačo pabaigos žalgiriečiai turėjo 11 taškų deficitą (69:80), tačiau nepasidavė: atsakė spurtu 14:2 ir po Tomo Dimšos dvitaškio likus pusantros minutės išsiveržė į priekį (83:82).

Netrukus Alexas Poythressas sumetė baudas (84:83) ir „Žalgiris“ turėjo ne vieną progą išplėšti pergalę, tačiau Tomas Dimša prametė tritaškį, o Arno Butkevičiaus pataikytas dvitaškis buvo atliktas po laiko.

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ ekipoje rungtyniavo Evansas, kuris surinko 17 taškų (5/7 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud.) ir 12 naudingumo balų.

Hayesas pridėjo 16 taškų (7/9 dvit., 2/3 baud.), 9 atkovotus kamuolius ir 21 naudingumo balą.

Dimšos sąskaitoje buvo 13 taškų (2/4 dvit., 3/5 trit.).

Nugalėtojų ekipoje daugiausiai taškų atseikėjo Bonzie Colsonas – 16.

„Maccabi“: Bonzie Colsonas 16 (6 atk. kam.), Wade‘as Baldwinas 15, Lorenzo Brownas 13 (11 rez. perd., 1/5 trit..), Alexas Poythressas 12 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 17, Kevarriusas Hayesas 16 (9 atk. kam.), Tomas Dimša 13 (3/5 trit.), Lukas Lekavičius 10, Rolandas Šmits 9 (9 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 8 (5 atk. kam.).