Emocijų kupiname mūšyje „Rytas“ peržengė „Juventus“ barjerą

Terrellas Holloway sužaidė savo karjeros Lietuvoje rungtynes, o Vilniaus „Rytas“ iškovojo bilietą į Klaipėdoje vyksiantį Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketvertą.

Be dar pirmoje pusėje išvaryto Mindaugo Girdžiūno likę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai antradienio vakarą 103:94 (27:25, 18:24, 35:15, 22:30) nugalėjo Utenos „Juventus“ krepšininkus.

Pusfinalyje „Rytas“ susitiks su „Švyturio“ arenos šeimininke – Klaipėdos „Neptūno“ ekipa.

Po pirmojo tarpusavio mačo 4 taškų pranašumą turėjo „Juventus”, tačiau „Rytas” seriją laimėjo bendru rezultatu – 184:179.

Holloway per rungtynes pelnė 28 taškus (6/12 dvit., 3/7 trit., 7/7 baud. met.) ir surinko 25 naudingumo balus. Iki šiol jo geriausias pasirodymas buvo „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, kai amerikietis pelnė 13 taškų.

Nors po dviejų kėlinių „Rytas“ atsiliko 4 taškais (45:49), trečiąjį kėlinį vilniečiai laimėjo 36:15 ir po trisdešimties žaidimo minučių jau pirmavo 17 taškų – 81:64.

Ketvirtąjį kėlinį „Juventus“ pradėjo spurtu 8:0, o tai vilniečius įspraudė į vienženklio pranašumo rėmus – 72:81.

Iki rungtynių pabaigos likus minutei ir 35 sekundėms Gytis Radzevičius pataikė vieną baudos metimą, po kurio komandas skyrė 10 taškų – 90:100.

Įpusėjus paskutinei minutei Darius Tarvydas pataikė dvitaškį, o vieną baudą prametęs Pako Cruzas privertė Žydrūną Urboną prašyti minutės pertraukėlės, mat jo komandą nuo pratęsimo skyrė vos vienas metimas – 101:94.

Visgi po minutės pertraukėlės sugrįžusiam „Juventus” nieko sukurti nebepavyko – Igno Vaitkaus tolimas metimas tikslo nepasiekė, o kitoje aikštelės pusėje rungtynes vinimi į krepšį užbaigė Deividas Sirvydis.

„Rytas“: Terrellas Holloway 28 (3/7 trit.), Arnas Butkevičius 19 (10/11 baud. met., 7 atk. kam.), Francisco Cruzas 18 (7 rez. perd.), Mindaugas Girdžiūnas 10.

„Juventus“: Julius Jucikas 16 (7 atk. kam.), Gytis Radzevičius 15 (7 atk. kam.), Žygimantas Skučas 14 (3/6 trit.), Vytautas Šulskis 10.