Čempionių pergalę lėmė sėkminga atkarpa

„Žaidimas gal ir netenkina, bet pergalė yra pergalė“, - nurėžė Gitautas Kievinas. Jo diriguojama Vilniaus „Kibirkštis“ pasiekė penktąją pergalę „Adma Moterų lygos“ pirmenybėse, išvykoje 79:60 palauždama Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto ekipą.

Kertiniu mačo Klaipėdoje momentu tapo kelios antrojo kėlinio minutės, kai viešnios spurtavo 13:2 ir įgijo rekordinę 18 taškų persvarą (40:22). Vis dėlto klaipėdietės nesudėjo ginklų. Trečiajame kėlinyje po Salome Cordinier dvitaškio jos priartėjo iki 6 taškų (47:53).

Prieš lemiamą ketvirtį dviženklį pranašumą atstatė Gabrielė Šulskė (60:50), o ketvirtojo kėlinio pradžioje klaipėdietės jau turėjo 19 taškų deficitą (50:69), iš kurio nebeišsikapstė.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė net 35 naudingumo balus surinkusi Gintarė Petronytė. Aukšatūgė per 28 minutes pelnė 19 taškų (6/8 dvit., 0/1 trit., 7/8 baud.), atkovojo 14 kamuolių bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Tiek pat nugalėtojoms įmetė gynėja G. Šulskė. Ji per 26 minutes surinko 18 naudingumo balų - 19 taškų (3/5 dvit., 2/4 trit., 7/9 baud.), 3 atkovoti kamuoliai,  2 rezultatyvūs perdavimai. Legionierė Rachel Elise Theriot pelnė 12 taškų (4/7 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam.).

Klaipėdos komandai Lina Loceniece surinko 19 taškų (5/11 trit., 3 per. kam.), Maiara Dias įmetė 12 taškų (4/7 dvit., 0/3 trit., 4/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų. Salome Cordinier pridėjo 9 taškus, Maisa Dias 8 (7 atk. kam.).

„Norisi greitesnio ir modernesnio krepšinio. Ta linkme dirbame, kažkiek sekasi. Netekę vienos lyderių Lauros Juškaitės turime šiek tiek persiorientuoti. Prieš sezoną žaidimą kaip tik modeliavome, kad pirmaisiais smuikais grotų Gintarė Petronytė, Gabrielė Šulskė ir Laura. Dabar vienos jų neturime, tad teks pasitempti kitoms“, - aiškino G.Kievinas.

„Geros pamokos. Pamatėme su kokiu agresyvumu žaidžia čempionės, todėl mūsų jaunoms žaidėjoms rungtynės buvo naudingos“, - dėstė LCC treneris Vilius Stanišauskas.