Be intrigos: lenkus pervažiavusi Prancūzija žengė į finalą

Nuo rungtynių pradžios dominavusi Prancūzijos rinktinė įspūdingu stiliumi tapo pirmąja Europos čempionato finalininke.

Vincento Collet auklėtiniai Europos čempionato pusfinalyje Berlyne 95:54 (15:9, 19:9, 30:18, 31:18) nepasigailėjo Lenkijos krepšininkų.

Sekmadienį Prancūzija finale žais su Vokietijos ir Ispanijos poros laimėtojais, o dėl bronzos kovosiantys lenkai žais su antrojo pusfinalio pralaimėtojais.

Didžiausią turnyro sensaciją ketvirtfinalyje sukūrę lenkai nuo pirmųjų minučių įstrigo Prancūzijos gynybos gniaužtuose, kurie jau 12 minutę įgijo dviženklį pranašumą – 20:9.

Prancūzai per pirmą mačo pusę suklydo 10 kartų, tačiau jiems tai nesutrukdė susikurti saugią persvarą – 34:18.

Paskutinį kartą mažiau nei 20 taškų bendrai Europos čempionate per pirmuosius du kėlinius buvo pelnyta 2013 m., kai Ispanija surinko 13 taškų. Europos čempionato pusfinalyje toks rezultatas paskutinį sykį fiksuotas dar 1946 metais, kada Vengrija mače su tuometine Čekoslovakija pelnė 12 taškų.

Įprastai tretieji kėliniai prancūzams šiame čempionate buvo didelė problema, tačiau šį kartą jie per jį pelnė 30 taškų ir paskutinį ketvirtį pavertė formalumu – 64:36.

Galutinis rezultatas, skelbiantis prancūzų pergalę 95:54, yra didžiausiu skirtumu pasibaigęs pusfinalis Europos čempionatų istorijoje. Iki tol didžiausias skirtumas buvo 40 taškų, užfiksuotas dar 1967 m., kuomet SSRS sutriuškino tuos pačius lenkus.

Nors Prancūzija puolime sunkiai pradėjo rungtynes, mačą baigė pataikę 15 tritaškių iš 26 bandymų (58 proc.).

Nugalėtojų gretose spindėjo Guerchonas Yabusele. Puolėjas per 23 minutes pelnė 22 taškus (5/6 dvit., 4/6 trit., 0/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.

Lenkijos rinktinėje niekas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus ir nesurinko daugiau nei 6 naudingumo balų.

Lenkija: A.J. Slaughteris (3/7 trit.) ir Michalas Michalakas (2/2 trit.) po 9, Mateuszas Ponitka 7 (3/7 dvit., 4 kld.).

Prancūzija: Guerschonas Yabusele 22 (5/6 dvit., 4/6 trit.), Evanas Fournier (2/5 trit., 4 rez. perd.) ir Elie Okobo (3/3 trit., 4 rez. perd.) po 10, Terry Tarpey (4/5 dvit.), Amathas M'Baye (2/2 trit.) ir Vincentas Poirier po 8, Thomasas Heurtelis 7 (6 rez. perd.).