Atkaklioje kovoje Australiją svarbiausiu metu patempė žalgirietis

Kauno „Žalgirio“ naujoko Jocko Landale’o svarbiu metu patraukta Australijos rinktinė (4-0) pasaulio čempionate lieka nepralaimėjusi.

Antrojo etapo starte Nandzinge ji 82:76 (24:19, 16:19, 17:14, 25:24) įveikė Dominikos Respublikos (2-2) nacionalinę komandą bei dėjo didelį žingsnį ketvirtfinalio link.

Dabar Australija į ketvirtfinalį nepatektų tik tuo atveju, jeigu triuškinamu skirtumu nusileistų Prancūzijai, o Lietuva iškovotų abi pergales. Tokiu atveju trys komandos turėtų po keturias pergales ir skaičiuotųsi tarpusavio rungtynių balansas.

Lemiamo kėlinio pradžioje Australija turėjo tik 3 taškų pranašumą (57:54), o tuomet komandą ėmė tempti naujasis žalgirietis Landale’as.

Jis per tris žaidimo minutes pataikė du tritaškius, greitoje atakoje pridėjo dėjimą kamuolį pagavus ore, o po puikios vidurio puolėjo atkarpos Australija pirmą kartą nutolo dviženkle persvara (71:60).

Per šį spurtą Landale’as pirmą kartą rungtynėse buvo pasislinkęs iš ketvirtos pozicijos į penktąją, o Australija tuomet rungtyniavo su žemesniu penketu. Arenoje susirinkę Australijos rinktinės sirgaliai Landale’ą išlydėjo garsiais plojimais.

Dominikos Respublika savo deficitą dar nukirpo iki 6 taškų ir laisvu tritaškiu galėjo priartėti per vieną metimą, tačiau šūvis skriejo pro šalį, o tuomet Australija įmetė 7 taškus be atsako ir nugalėtojas tapo aiškus.

Nugalėtojams Landale’as per 18 minučių pelnė 13 taškų (3/4 dvit., 2/2 trit., 1/2 baudos), atkovojo 1 kamuolį, po tris sykius suklydo ir prasižengė, perėmė vieną kamuolį ir blokavo vieną metimą.

Australijos rinktinė: Patty Millsas 19 (9 rez. perd.), Chrisas Gouldingas 15, Jockas Landale’as 13 (5/6 metimai), Aronas Baynesas 10, Andrew Bogutas 8 (7 atk. kam., 6 rez. perd.).

Dominikos Respublikos rinktinė: Eloy Vargasas 16 (7 atk. kam.), Victoras Lizas 14, Rigoberto Mendoza 12.