Lengvas pasivaikščiojimas: Lietuva - Pietų Korėja 79:49

Trečiadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionate Ispanijoje iškovojo trečiąją pergalę. Jono Kazlausko auklėtiniai 79:49 (17:19, 22:10, 18:4, 22:16) sutrypė D grupės autsaiderę Pietų Korėją. Po šios pergalės lietuviai užsitikrino vietą aštuntfinalyje. Rytoj mūsiškiai žais su grupės lyderiais Slovėnijos krepšininkais, iškovojusiais visas keturias pergales.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius taškus pelnė korėjiečiai. Jonas Valančiūnas rezultatą išlygino - 2:2.

2 min. Lietuvos rinktinė atsilikinėjo nuo varžovų 4:6. 3 min. Renaldas Seibutis tolimu metimu išvedė į priekį Jono Kazlausko kariauną - 7:6.

Tačiau mūsų krepšininkai pirmavo neilgai. Korėjiečiai po Taejongo Moono tritaškio 6 min. įgijo 4 taškų persvarą - 10:14. Pirmąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pralaimėjo 17:19.

Antrasis kėlinys. 13 min. Donatas Motiejūnas rezultatą išlygino - 21:21. Netrukus Martynas Pocius išvedė į priekį Lietuvos komandą - 23:21.

16 min. po dviejų iš eilės Ado Juškevičiaus tritaškių mūsų vyrai įgijo 6 taškų persvarą - 29:23. Po dar dviejų A.Juškevičiaus taškų lietuviai atitrūko - 31:23.

Komandos išėjo ilsėtis Lietuvos krepšininkams pirmaujant 39:29.

Iki pertraukos mūsų komandoje rezultatyviausiai žaidė po 8 taškus įmetę J.Valančiūnas ir A.Juškevičius. Pietų Korėjos rinktinei daugiausia taškų pelnė T. Moonas (11) ir Jongkyu Kimas (8).

Trečiasis kėlinys. Trečiasis kėlinys prasidėjo taikliu Šarūno Vasiliausko dvitaškiu. 22 min. po M. Pociaus metimo lietuviai įgijo 16 taškų persvarą - 45:29. 25 min. po D.Motiejūno metimo komandas skyrė jau 18 taškų (49:31).

28 min. A.Juškevičius švystelėjo tritaškį - 52:31. Trečiojo kėlinio pabaigoje po dar vieno tolimo Ado šūvio Lietuvos rinktinė turėjo net 24 taškų persvarą - 57:33. Korėjiečiai per trečią ketvirtį sugebėjo sukrapštyti vos 4 taškus.

Ketvirtasis kėlinys.  Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, nugalėtojas abejonių nekėlė. Paskutinio kėlinio pradžioje J. Valančiūnas dar labiau padidino ir taip solidžią J.Kazlausko auklėtinių persvarą - 59:33.

33 min. mūsų ekipa pirmavo 63:39. Nuo šio momento Lietuvos rinktinės pranašumas keletą minučių nebedidėjo. 36 min. korėjiečiai šiek tiek sumažino atsilikimą - 67:45, tačiau po keturių iš eilės mūsiškių taškų ekipas skyrė didžiulė praraja - 71:45. Lietuviai iškovojo įtikinamą pergalę 30 taškų skirtumu - 79:49.

Įdomu, kad Lietuvos krepšininkai per visas rungtynes nemetė nė vieno baudos metimo. Labai retas atvejis.

Rezultatyviausi

Lietuvos rinktinė: Adas Juškevičius 20, Donatas Motiejūnas 18, Jonas Valančiūnas 12, Šarūnas Vasiliauskas 7, Martynas Pocius 6, Mindaugas Kuzminskas ir Renaldas Seibutis po 5, Paulius Jankūnas 4, Simas Jasaitis 2.

Pietų Korėjos rinktinė: Taejonas Moonas 15, Jongkyu Kimas 12, Sekeunas Ohas 6.

Situacija prieš rungtynes

Lažybos. Lietuvos lažybų bendrovės beveik neabejoja Lietuvos krepšininkų pergalė. Ir TopSport, ir TonyBet, ir Orakulas, ir Balticbet už Lietuvos rinktinės pergalę nustatė vienodą ir labai mažą kursą - 1,01. Pastatę 100 litų už mūsų krepšininkų sėkmę, laimėtumėte vos vieną litą. Jei surizikuotumėte pastatyti už Pietų Korėjos pergalę, o ši ekipa sensacingai laimėtų, savo piniginę papildytumėte solidžiai, nes TonyBet bendrovėje už korėjiečių pergalę kursas 17, o kitose lažybų bendrovėse net 20.

Pergalės. Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate laimėjo dvejas rungtynes, korėjiečiai pergalės džiaugsmo dar nepatyrė. Lietuvos krepšininkai čempionato starte 87:74 įveikė Meksikos rinktinę, o vėliau 75:62 nugalėjo Angolos komandą. Vakar lietuviai 75:82 nusileido Australijos rinktinei. Pietų Korėja pralaimėjo Angolai (69:80), Australijai (55:89) ir Slovėnijai (72:89).

Rezultatyviausi. Per trejas rungtynes Lietuvos rinktinei daugiausia taškų pelnė atakuojantis gynėjas Renaldas Seibutis. Jo sąskaitoje - 33 taškai. Jam rezultatyvumu nedaug nusileidžia Jonas Valančiūnas (32 taškai), Jonas Mačiulis (31), Darjušas Lavrinovičius (30) ir Donatas Motiejūnas (29).

būtų gerai

būtų gerai portretas
kad apskritai laimėtų, nes slovėnai - stipri komanda, o mes pasiduodame emocijoms. tad už pergalę, nesvarbu, kokiu skirtumu.