Antroji jaunystė: 42-ejų M. Lukauskis pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą

Mindaugas Lukauskis per du su puse kėlinio surinko 25 taškus ir iš viso pelnęs 33 taškus pagerino dar 2001 metais fiksuotą savo karjeros rezultatyvumo rekordą. Vis dėlto, vienas lauke – ne karys: 42-ejų veterano vedama Alytaus „Dzūkija“ (4-6) patyrė skaudų pralaimėjimą.

Itin prastai startavę, tačiau iki galo kovoję dzūkai išvykoje krito prieš Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (3-7) krepšininkus, kurie iškovojo pergalę 83:78 (26:10, 19:26, 29:20, 9:22) bei turnyrinėje lentelėje pakilo į aštuntąją vietą.

Vienas ant savo pečių „Dzūkiją“ tempęs M. Lukauskis sužaidė rezultatyviausias savo karjeros rungtynes: puolėjas per 35 minutes įmetė 33 taškus (5/5 dvit., 6/12 trit., 5/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 32 naudingumo balus.

Vyriausias visų laikų LKL krepšininkas, gegužę švęsiantis savo 43-ąjį gimtadienį, iki šiol rezultatyviausias savo karjeros rungtynes buvo sužaidęs 2001 metų gruodžio 22-ąją, kai vilkėdamas Vilniaus „Sakalų“ marškinėlius į Panevėžio „Malsenos“ krepšį įmetė 32 taškus.

Kėdainiuose nuo pirmųjų minučių sąlygas diktavo šeimininkai, kurie jau pirmajame kėlinyje atsiplėšė 22:4. Prasidėjus antrajam ketvirčiui Gedimino Petrausko auklėtiniai varžovus triuškino jau 28:10.

Įpusėjus susitikimui alytiškiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vienaženklio skaičiaus (38:45), tačiau „Nevėžis-Optibet“ netrukus vėl įjungė aukštesnę pavarą ir atstatė rekordinę persvarą – 74:56.

Nors atrodė, kad paskutinysis ketvirtis gali būti tik formalumas, „Dzūkijos“ krepšininkai rankų nenuleido – jie spurtavo 13:2 bei likus žaisti dvi minutes prisivijo 75:80. Visgi lemiamu metu abiem komandoms krepšys užsirišo, todėl galiausiai triumfavo šeimininkai.

Super

Super portretas
Lukauskis super! Grazu ziuret kaip losia. Dar tokiam Ryte, tai po 10min. per rungtynes atzaistu geriau uz daugeli. Tik aisku, kam jam ten dauzytis is visu jegu.