„7bet-Lietkabelis“ per vargus apgynė tvirtovę nuo „Pieno žvaigždžių“

Sunkią, bet svarbią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (22-10), kuris namie 95:90 (31:21, 19:32, 21:25, 24:12) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (8-25).

11-oje vietoje esančiai Pasvalio komandai tai buvo paskutinės sezono rungtynės, o panevėžiečiai gegužės 9 dieną susitiks su Kauno „Žalgiriu“.

Aukščiau Panevėžio ekipos – trečioje vietoje – žengia tokį patį pergalių bei pralaimėjimų santykį turinti Alytaus „Wolves“, sauganti tarpusavio pranašumą. „Wolves“ sezoną uždarys maču su Klaipėdos „Neptūnu“. Būtent paskutiniame ture paaiškės, kaip išsidalins 3–4 pozicijos turnyro lentelėje.

Norint kilti aukščiau, Panevėžio ekipai reikia laimėti ir sulaukti „Wolves“ nesėkmės. Jei laimės „Wolves“ arba jei abi ekipos pralaimės ar abi – laimės, „Wolves“ liks trečia, „7bet-Lietkabelis“ – ketvirtas.

Panevėžio komanda geriau pradėjo susitikimą (20:14), bet Justas Furmanavičius dėjo pastangas, kad „Pieno žvaigždės“ nesusikomplikuotų padėties – 19:22. Vytenis Lipkevičius ir Jamelas Morrisas per minutę paleido du tritaškius, o galiausiai tuo pačiu būdu ketvirtį uždarė būtent pastarasis žaidėjas – 31:21.

Pertrauka tarp kėlinių buvo palankesnė svečių ekipai (32:36), kol jų spurto nesustabdė vėl taiklus J.Morrisas – 39:32. Vis tik „Pieno žvaigždės“ nešvaistė šansų rinkti lengvus taškus baudų metimais ir taip kvėpavo į nugaras Nenado Čanako kariaunai – 40:42. J.Gillono metimas galiausiai įvedė lygybę, o Martynas Arlauskas išvedė į priekį pasvališkius – 44:42. Po dviejų ketvirčių „Pieno žvaigždės“ trapiai kontroliavo situaciją – 53:50.

Po pertraukėlės svečiai kontrolę ėmė laikyti tik tvirčiau (61:52), o deficitą „7bet-Lietkabelis“ mažino mažais žingsniais – 60:66. Nikolos Popovičiaus metimai sulaukė atsako, po trijų ketvirčių svečiai vis dar buvo priekyje – 78:71.

P.Murauskas ir J.Morrisas gelbėjo savo ekipą (81:83), tuo tarpu Kristianas Kullamae išvedė į priekį „7bet-Lietkabelį“ – 87:85. Nors pasvališkiai dar kabinosi į kovą, o Julius Jucikas kūrė dėjimą, jam dviem taškais atsakė estas. J.Duffy baudomis tvirtino pergalę Panevėžio ekipai.

Pasvalio komandai nepadėjo Ignas Vaitkus ir Corey Allenas, panevėžiečiai vėl vertėsi be Manto Rubštavičiaus.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 23 (3/7 trit.), Kristianas Kullamae 13, Nikola Popovičius 12, Jordenas Duffy 11 (3/4 trit.), Vytenis Lipkevičius ir Gyorgy Golomanas – po 7.

„Pieno žvaigždės“: Johnas Gillonas 17, Jaredas Cunninghamas 14 (1/6 trit.), Martynas Pacevičius (6 atk. kam.) ir Justas Furmanavičius (3/4 trit.) – po 13, Julius Jucikas 10.