38 Rubio taškai neišgelbėjo: K. Duranto vedama JAV eliminavo pasaulio čempionus

Pasaulio čempionų kelias Tokijo olimpinėse žaidynėse baigtas ketvirtfinalyje. Ispanijos rinktinė metė rimtą iššūkį amerikiečiams, tačiau galiausiai buvo priversti pasiduoti – 81:95 (21:19, 22:24, 20:26, 18:26).

Pusfinalyje amerikiečiai susitiks su Australijos ir Argentinos poros laimėtoju.

Ispanų neišgelbėjo fantastiškas Ricky Rubio pasirodymas – 38 taškai (9/13 dvit., 4/7 trit., 8/8 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos ir 34 naudingumo balai.

Nuo 2008-ųjų rinktinei atstovaujantis Rubio iki Tokijo olimpinių žaidynių vienintelį sykį buvo pasiekęs 20 pelnytų taškų ribą.

Taip pat tai yra pats rezultatyviausias pasirodymas prieš JAV rinktinę istorijoje bei Ispanijos nacionalinės komandos rezultatyvumo rekordas.

Dvikova vyko permainingai, o antrojo kėlinio pabaigoje ispanai spurtavo 15:3 ir įgijo dviženklę persvarą (39:29), tačiau dar iki pertraukos JAV rezultatą išlygino – 43:43.

Amerikiečiai dvikovą perlaužė po pertraukos, kai trečiąjį kėlinį pradėjo atkarpa 22:6 ir įgijo 16 taškų persvarą – 65:49. Skaičiuojant su antrojo kėlinio pabaiga, JAV laimėta atkarpa buvo 36:10.

Vis dėlto Rubio tempiami ispanai neketino kelti baltos vėliavos ir prieš ketvirtąjį kėlinį komandas jau tik skyrė 6 taškai – 63:69.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje Sergio Scariolo auklėtiniams galutinai sugrįžti į kovą nepavyko ir įvykius aikštėje kontroliavę amerikiečiai žengė į pusfinalį.

Jei ispanus traukė Rubio, tai JAV komanda turėjo savo lyderį. Kevinas Durantas per 31 minutę pelnė 29 taškus (6/10 dvit., 4/7 trit., 5/5 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

JAV: Kevinas Durantas 29 (6/10 dvit., 4/7 trit., 5/5 baud., 4 rez. perd., 28 naud.), Jaysonas Tatumas 13 (3/5 trit.), Jrue Holiday 12 (4/5 dvit., 5 rez. perd.), Damianas Lillardas 11 (2/7 trit., 4 rez. perd.), Zachas LaVine'as 10 (2/5 trit.), Devinas Bookeris 9 (3/11 dvit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.).

Ispanija: Ricky Rubio 38 (9/13 dvit., 4/7 trit., 8/8 baud., 4 kld., 34 naud.), Sergio Rodriguezas 16 (3/6 trit., 4 kld.), Willy Hernangomezas 10 (4/11 dvit., 10 atk. kam., 3 blok.), Victoras Claveras 8 (5 atk. kam.).