1-1: ketvirtajame kėlinyje įklimpusi „Barcelona“ atsilaikė prieš „Real“

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ sugebėjo atstatyti pusiausvyrą Ispanijos ACB lygos finale. Katalonai namuose 71:69 (13:17, 19:15, 24:22, 15:15) nugalėjo Madrido „Real“.

Finalo serijoje iki trijų pergalių rezultatas lygus – 1-1. Kiti du mačai vyks Madride.

„Barcelona“ sugebėjo atsigriebti po sunkaus pirmojo mačo, kurį pralaimėjo dviženkliu skirtumu – 75:88.

Likus 5 minutėms Fabienas Causeur ir Walteris Tavaresas baudomis išlygino rezultatą (65:65). Po 4,5 minutės tylos puolime galiausiai šeimininkus patraukė Nikola Mirotičius (67:65). Tačiau likus 1,5 minutės Tavaresas vėl išlygino rezultatą (67:67).

Mirotičius pataikė itin sudėtingą dvitaškį, bet Tavaresas ir vėl turėjo atsakymą (69:69). Likus 27 sekundėms baudų mesti stojo Cory Higginsas ir neklydo (71:69). Paskutinėje atakoje tritaškį išmetė Causeur, bet metimas skriejo pro šalį, o kamuolį atkovojęs Rudy Fernandezas metimo atlikti nespėjo.

Rokas Jokubaitis per beveik 17 minučių pelnė 7 taškus (1/3 dvit., 1/1 trit., 2/2 baudų), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 ir prarado 1 kamuolį, 4 kartus prasižengė ir sukaupė 8 naudingumo balus.

Katalonams pergalę nukalė svarbiausius taškus rinkęs Mirotičius. 20 iš 26 (6/8 dvit., 3/6 trit., 5/6 baudų) savo taškų jis pelnė antroje mačo pusėje. Taip pat jis pridėjo 7 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą ir 26 naudingumo balus.

„Real“ gretose nežaidė praėjusiame mače sunkią traumą patyręs Anthony Randolphas, o „Barcelonai“ nepadėjo Dante Exumas. Trečiajame kėlinyje buvo nerimo dėl ant parketo suklupusio Nicko Calathes, bet graikas tęsė rungtynes.

Nebuvo lengva šeimininkams ir šiose rungtynėse – „Real“ mačą atidarė spurtu 8:0. Pamažu pasitikėjimo savimi įgavusi „Barca“ pradėjo rodyti rezultatą ir antrajame kėlinyje sugebėjo perimti pranašumą (26:24).

Pranašumas galėjo būti ir didesnis, bet šeimininkai nepataikė iš gerų padėčių, o „Real“ taškus rinkosi daugiau sėkmės nei kokybės dėka. Tai lėmė lygų rezultatą per pertrauką (32:32).

Po pertraukos „Real“ rimtai kėsinosi nurūkti į priekį, kai Sergio Llullas pataikė iš toli (52:46). Vis tik „Barca“ negalėjo leisti sau pralaimėti ir trečiąjį ketvirtį baigė spurtu 10:2 (56:54).

Lemiamame ketvirtyje labai svarbius taškus pelnė Mirotičius ir Jokubaitis (61:56). Vėliau Higginsas pridėjo tritaškį, o Mirotičius baudą (65:57). Tačiau „Real“ ėmėsi traukti Guerschonas Yabusele, kuris pataikė baudas ir dvitaškį (65:61). Galiausiai intriguojančioje atomazgoje „Barcelona“ sugebėjo išsikapstyti.

Madrido ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Yabusele, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 16 taškų (7/10 dvit., 0/3 trit., 2/6 baudų), 11 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvus perdavimas bei 21 naudingumo balas.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 26 (6/8 dvit., 3/6 trit., 5/6 baud., 7 atk. kam., 26 naud.), Cory Higginsas 10 (5/6 baud.), Brandonas Daviesas ir Nicolasas Laprovittola (5 atk. kam.) po 8, Kyle'as Kuričius (6 atk. kam.) ir Rokas Jokubaitis po 7.

„Real“: Guerschonas Yabusele 16 (7/10 dvit., 11 atk. kam.), Walteris Tavaresas 11 (4/7 dvit., 2 blok.), Adamas Hanga 10 (5 atk. kam.), Gabrielis Deckas ir Sergio Llullas po 7.