XVI olimpinėje buriavimo savaitėje lietuviai iškovojo du medalius

Vienoje didžiausių Ispanijos salų Gran Kanarijoje baigėsi XVI-oji olimpinė Kanarų buriavimo savaitė (XIV SEMANA OLiMPICA CANARIA DE VELA). Per penkias regatos dienas puikios oro sąlygos leido įvykdyti devynis plaukimus, po kurių Lietuvos vardą tarptautinėse arenoje garsinantys kauniečiai pateko tarp geriausių buriuotojų.

„Laser Radial“ jachtų klasėje kaunietis Mantvydas Černiauskas (56 baudos tšk.) iškovojo sidabro medalį, Vėjas Pajarskas (66 baudos tšk.) tenkinosi bronza, o nugalėjo regatos šeimininkas Francisco Gonzalezas (34 baudos tšk.).

Olimpinėje „Laser Standard“ jachtų klasėje aplenkęs 12 pajėgių buriuotojų iš Ispanijos bei Skandinavijos šalių bronzos medaliu apdovanotas dvidešimtmetis Karolis Janulionis (27 baudos tšk.), o devyniolikmetis metis Martis Pajarskas (48 baudos tšk.) užėmė penktąją vietą.

Nugalėjo regatos šeimininkas Joaquinas Blanco (20 baudos tšk.), o antras liko portugalas Rui Silveira (22 baudos tšk.).

Sėkmimingai regatoje Ispanijoje pasirodė ir Kauno buriuotojos merginos. „Laser Radial“ moterų įskaitoje jaunoji Viktorija Andrulytė (63 baudos tšk.) užėmė ketvirtąją, o Milda Eidukevičiūtė (171 baudos tšk.) - dešimtąją vietas.

Šioje klasėje triumfavo danė Anne-Marie Rindom (34 baudos tšk.), aplenkusi suomę Moniką Mikkolą (50 baudos tšk.) bei norvegę Tiril Blu (52 baudos taškai).