V.Janušaitis finale finišavo aštuntas

Vakar Budapešte (Vengrija) vykstančio 29-ojo Europos plaukimo čempionato 200 m kompleksinio plaukimo rungties finale kovojo kaunietis Vytautas Janušaitis ir užėmė aštuntąją vietą.

Lietuvis distanciją nuplaukė per 2 min. 03,25 sek. Aukso medalį iškovojo kvalifikacinių ir pusfinalio varžybų nugalėtojas vengras Laslas Čechas (1:58,17), pasiekęs naują Europos čempionatų rekordą. Antrasis finišavo italas Alezijas Bodžiatas (2:00,14), trečias - kitas Vengrijos atstovas Tamas Kerekjartas (2:00,17).

Kitiems Lietuvos plaukikams vakar nepasisekė įveikti kvalifikacinių varžybų barjero.

Asmeninį šio sezono rezultatą pagerinęs kaunietis Aurimas Valaitis 200 m krūtine įveikė per 2 min. 19,02 sek. ir buvo 32-asis tarp 41 dalyvio. Anykštėnas Giedrius Titenis liko 35-asis (2:19,29), o kitas kaunietis Edvinas Dautartas - 40-asis (2:21,62).

Šios rungties lyderiu tapo prancūzas Hugas Diuboskas (2:13,57).

50 m nugara klaipėdietis Pavelas Suškovas nuplaukė per 26,65 sek. (20-oji vieta tarp 32 dalyvių). Geriausią rezultatą pasiekė britas Metju Klėjus (25,48 sek.).

Moterų varžybose 100 m nugara kaunietė Rugilė Mileišytė įveikė per 1 min. 06,30 sek. ir buvo 31-oji tarp 33 dalyvių. Nė viena sportininkė neprilygo prancūzei Laurai Manadu (1:01,85).

Šiandien Europos čempionate startuos keturi Lietuvos atstovai: kauniečiai Rolandas Gimbutis, Saulius Binevičius ir Emilis Vaitkaitis bei šiaulietis Paulius Viktoravičius dalyvaus 100 m laisvu stiliumi kvalifikacinėse varžybose.