Vilniui nereikia Europos čempionato

Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) atstovai buvo šokiruoti, kai gavo raštą iš viešosios įstaigos "Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009".

Išprašė varžybas iš rusų

Šiame rašte buvo parašyta, kad sostinėje vyksiantis Europos Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionatas išbraukiamas iš kultūros renginių programos. LSŠF generalinė sekretorė Vida Kanišauskienė negalėjo suprasti tokio organizatorių žingsnio.

"Metams prasidėjus viešosios įstaigos atstovai buvo atvykę į Kūno kultūros ir sporto departamentą ir kvietė rengti daugiau sporto varžybų Vilniuje, kurias būtų galima skirti Lietuvos 1000-mečio šventei, – prisiminė V.Kanišauskienė. – Todėl puolėme prieš rusus ant kelių, kad keistųsi čempionatais. Mes mainuose su Rusija netgi paaukojome svarbesnį renginį – kitų metų pasaulio pirmenybes, kurias buvome gavę iš Tarptautinės sportinių šokių federacijos."

Kalta konkurencijos baimė

Generalinė sekretorė stebėjosi, kad šventės organizatorių rašte buvo tvirtinama, jog kultūros sostinė ir čempionatas – du vienodo lygio renginiai ir iš rašto galima suprasti, kad šokėjų varžybos gali užgožti 1000-mečio renginį.

"Tai nesulyginami dalykai, – stebėjosi specialistė. – Čempionatas nėra ir negali būti konkurentas šventei. Atvirkščiai, šokiai galėjo papuošti kultūros sostinės renginius, o ne užgožti. Pirmenybės pasitarnautų, kaip nemokama Vilniaus reklama. Europos gyventojai dar daugiau išgirstų apie Lietuvos sostinę."

"Nesuprantu, kokia čia konkurencija, – retoriniu klausimu sekretorei pritarė LSŠF viceprezidentas Virginijus Visockas. – Juokinga priežastis."

R.Idzelevičius – nusivylęs

V.Kanišauskienė neatmetė minties, kad įstaiga išsigando, jog varžyboms teks skirti pinigų: "Tik norėjome, kad čempionatas būtų renginių programoje. Apie jokius pinigus mes net negalvojome."

LSŠF atstovė patikino dienraštį, kad federacija nesirengia iškelti rankų.

"Rugsėjo 26-ąją čempionatas Vilniuje bet kuriuo atveju įvyks, – tvirtino V.Kanišauskienė. – Europos pirmenybės – ne vaikų darželio varžybos, kurias nori rengi, nori – ne. Tik apmaudu, kad, norėdami Lietuvai gero, gavome mazgote per veidą."

2009 m. čempionatas bus ypatingas ir tuo, kad kitąmet dvidešimtmetį minės LSŠF ir "Žuvėdros" komanda, nuo 1989 m. kovojanti ant Senojo žemyno šalių parketo.

"Žuvėdros" komandos vadovas Romaldas Idzelevičius atvirai neslėpė gėlos.

"Sužinojus apie tai, man buvo labai skaudu, – sakė garsusis šokių specialistas. – Kokie mes konkurentai šventei? Čempionatas galėjo būti tik jos graži dalis. Norėjome surengti tokias pirmenybes, kad vokiečiai ir kitos sportinių šokių tradicijas turinčios šalys ilgam prisimintų."

Abejotina ekspertų išvada

"Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" atstovas spaudai Albertas Barauskas organizatorių pareiškimą gynė ekspertų pozicija.

"Ekspertai argumentavo, jog pirmenybės – vientisinis renginys. Europos čempionatas ir kultūros sostinė – du solidūs savarankiški renginiai, kuriuos sujungti būtų netikslinga. Pavyzdžiui, Kanų kino festivalio nesurengsi kartu su pasaulio vandensvydžio čempionatu, – keistais palyginimais delfi.lt portalui bandė teisintis A.Barauskas. Ir pridūrė: – O į ekspertų nuomonę organizacija privalo atsižvelgti."


Šiame straipsnyje: LSŠFVEKSŽuvėdra

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių