Vilnietės suklupo

“Lietuvos telekomo” ekipa pralaimėjo pirmąsias Eurolygos ketvirtfinalio rungtynes Vengrijos klubui

Eurolygos moterų krepšinio turnyre vakar sužaisti pirmieji ketvirtfinalių mačai. Vilniaus “Lietuvos telekomo” krepšininkės svečiuose įnirtingai grūmėsi su Pėčo “MiZo” (Vengrija), bet, neatsilaikiusios ketvirtajame kėlinyje, pralaimėjo 66:79.

Atsakomoji dvikova vasario 24 dieną vyks Vilniuje. Jeigu prireiks trečiųjų rungtynių, jos vyks kovo 1 dieną vėl Pėče.

Rungtynes Pėče sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkės, pirmavusios 10:3, 15:7. Tačiau po trenerio Algirdo Paulausko paprašytos minutės pertraukėlės vilniečių reikalai pradėjo taisytis. 9-ąją minutę jos priartėjo iki 15:17, o kėlinį pralaimėjo tik 20:21.

Minimalią kelių taškų persvarą “MiZo” ekipa išsaugojo ir visą antrąjį kėlinį. Keletą kartų “Lietuvos telekomo” žaidėjos turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau visas pastangas niekais vertė netaiklūs metimai iš vidutinio nuotolio. Pirmoje žaidimo pusėje jos pataikė tik trečdalį dvitaškių (11/31). Daugiau kaip pusę taškų “Lietuvos telekomui” pelnė lyderės - Keitė Daglas (12) ir Jurgita Štreimikytė-Virbickienė (10).

Trečiąjį kėlinį tritaškiu pradėjo K.Daglas, vieną baudą pataikė Aušra Bimbaitė ir vilnietės pirmą kartą išsiveržė į priekį - 43:42. Po to kova vyko taškas į tašką, tačiau kėlinio pabaigą tiksliau sužaidė šeimininkių ekipa - 61:59.

Rungtynių baigtį išsprendė paskutiniojo ketvirčio pradžia, kai pradėjo strigti ne tik vilniečių atakos, bet ir pasipylė šiurkščios gynybos klaidos. Pėčo komanda puikiai išnaudojo varžovių klaidas ir pradėjo kaupti persvarą - 67:60, 74:64. Be keitimų žaidusi K.Daglas pavargo, pradėjo per ilgai laikyti kamuolį, o perimti iš jos lyderio vaidmens nebuvo kam. Juoda diena buvo vienai svarbiausių Vilniaus ekipos žaidėjų Sandrai Valužytei, pelniusiai tik 1 tašką ir prametusiai visus 6 dvitaškius.

Gana gerai dengusios varžovių lyderes Viki Džonson ir Dalmą Ivany, vilnietės nesugebėjo apsiginti nuo mažiau pavojingų žaidėjų. Itin daug nemalonumų pridarė Ana Vajda, per 19 minučių pelniusi 16 taškų ir atkovojusi 6 kamuolius.

Kitose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse čempionių titulą ginanti Samaros VBM-SGAU 74:66 įveikė kitą Rusijos komandą Maskvos “Dinamo”. Dar du mačai mačai baigėsi vėlai vakare.

“MiZo” - “Lietuvos telekomas” 79:66 (21:20, 21:19, 19:20, 18:7).

“MiZo” taškus pelnė: A.Vajda 16, T.Bereš 14, Z.Fegyverneki 11, A.Branzova 10, V.Džonson ir D.Ivany (11 rezultatyvių perdavimų) po 9, A.Dapo 8, N.Bajdoša 2; “Lietuvos telekomui”: K.Daglas 24, J.Štreimikytė 14 (atkovojo 8 kamuolius), I.Kublinia ir Dž.Derevjanik po 7, A.Bimbaitė ir V.Kuktienė po 4, R.Valentienė 3, I.Baranauskaitė 2, S.Valužytė 1. Taiklumas: dvitaškiai - 24/43 (55 proc.) ir 19/53 (35), tritaškiai - 5/14 (35) ir 5/7 (71), baudos 16/19 (84) ir 13/20 (65). Atkovota kamuolių 32 ir 33, perimta 5 ir 9, klaidų 10 ir 11.