Quantcast

Tryliktukų magija: ką 2013-ieji žada oranžinio kamuolio profesionalams

Įvykių 2013-aisiais sporto pasaulyje tradiciškai netrūks. Mistinis skaičius 13 žmonijai ramybės neduoda jau daugelį amžių. Pasaulio pabaigos taip ir neįvyko, o kokie metai prognozuojami su velnio tuzinu ant nugaros rungtyniaujantiems atletams?

Paulius Jankūnas (Kauno „Žalgiris“)

Kauno „Žalgirio“ kapitonui 2012-ieji metai buvo dviprasmiški. 28-erių metų puolėjui praėjęs sezonas tarptautiniame fronte nesusiklostė sėkmingai: kauniečiai Eurolygos „Top16“ varžybose liko be pergalių, o pasirodymą VTB Jungtinės lygoje žalgiriečiai taip pat baigė anksti. Su šalies rinktine P. Jankūnas kalnų nenuvertė – olimpiniame krepšinio turnyre Lietuva užėmė vos aštuntąją vietą. Visgi „Žalgiris“ triumfavo visuose trijuose vietiniuose frontuose: Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurėje, Lietuvos (LKL) ir Baltijos (BBL) krepšinio lygose.

Šį sezoną P. Jankūnas Eurolygoje renka po 10 taškų ir krepšį iš toli atakuoja net 42 proc. taiklumu. Šalies čempionai Europoje žygiuoja ypač galingai, o tai teikia vilties, kad tryliktasis numeris P. Jankūnui šiemet atneš ne vieną trofėjų.

 

Simas Buterlevičius (Vilniaus „Lietuvos rytas“)


Jaunasis vilniečių gynėjas pavasarį asmeninę apdovanojimų kolekciją papildė LKL bronzos medaliu. Prienų „Rūdupiui“ praėjusį sezoną paskolintas žaidėjas buvo vienas ekipos lyderių, tad „Lietuvos rytas“ nedvejodamas susigrąžino energingąjį S. Buterlevičių. Panašu, kad pasirinkdama tokį sprendimą Lietuvos vicečempionų vadovybė neprašovė. Nors klubas Eurolygos kovas baigė jau pirmajame etape, tačiau krepšininkas jaunatvišku entuziazmu ir agresyvumu įsitvirtino vilniečių startiniame penkete ir vaizdo jame tikrai negadino.

Sunku pasakyti, ar šiemet „Lietuvos rytas“ pajėgus iškovoti trofėjų, tačiau ekipos vyr. treneris Darius Maskoliūnas šiuo žaidėju pasitiki. Neverta pamiršti, kad vilniečių strategas yra vienas iš Lietuvos rinktinės vyr. trenerio Jono Kazlausko asistentų. S. Buterlevičiui šie vis dar jauni metai gali tapti tramplinu į elitinį krepšinį.

 

Šarūnas Jasikevičius („Barcelona“)


Praėjusieji metai ilgamečiam rinktinės įžaidėjui buvo ne iš lengvųjų. Su Atėnų „Panathinaikos“ lietuvis Eurolygos finaliniame ketverte liko paskutiniai, o Graikijos pirmenybėse pralaimėjo principinę finalo seriją Pirėjo „Olympiakos“. Londono olimpinėse žaidynėse auksinis berniukas su nacionaline rinktine jau ketvirtfinalyje krito prieš Rusijos rinktinės armiją. Tiesa, jeigu ne šaltakraujiškas Šaro metimas olimpiados atrankos rungtynėse su Puerto Riku, krepšinio mėgėjai Lietuvos rinktinę Londone būtų matę kaip savo ausis.

Panašu, kad artėjantį rudenį Europos čempionate Slovėnijoje Š. Jasikevičiaus neišvysime. Tačiau dabar krepšininkas visas jėgas galės skirti klubiniam krepšiniui. Su „Barcelona“ lietuvį sieja itin malonūs prisiminimai. 2003 m. vilkėdamas granatinius marškinėlius Šaras į viršų kėlė Eurolygos taurę. Ar tryliktasis numeris ir sugrįžimas po dešimtmečio pertraukos gali pakartoti pergalingą istoriją? Kodėl gi ne.

 

Martynas Gecevičius (Pirėjo „Olympiakos“)


Kadaise „Lietuvos ryte“ žibėjęs snaiperis šiemet pasidabino Eurolygos čempiono karūna. Tiesa, lietuvis finalinio ketverto metu į aikštelę nebuvo išbėgęs nė sekundės. Prestižinio turnyro nugalėtojas šią vasarą net nepateko į išplėstinį Kęstučio Kemzūros rinktinės kandidatų sąrašą. Pats gynėjas padėties nedramatizavo ir teigė, kad viskas priklauso nuo trenerių žaidimo filosofijos ir jų taikomų schemų.

Įdomu, ar legionieriaus duoną antrus metus kremtantis vilnietis sugebės žengti bent mažytį žingsnį į priekį. Kol kas Eurolygos arenose M. Gecevičius vidutiniškai praleidžia po 6 min., per kurias pelno 2 taškus. Jei situacija nesikeis, snaiperiui reiktų susimąstyti apie klubo ar bent jau marškinėlių numerio pakeitimą. Dar viena 2013 m. intriga – ar 24-erių metų krepšininką J. Kazlauskas mato rinktinės vizijoje?

 

Jamesas Hardenas (Hiustono „Rockets“)


D. Motiejūno komandos draugas J. Hardenas pavasarį NBA čempionate su Oklahomos „Thunder“ tapo Vakarų konferencijos nugalėtojais, o vasarą su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) žvaigždynu Londone atsiėmė ir olimpiados auksą. Vis dėl to, ne viskas krepšininkui klojosi puikiai. „Thunder“ klube gynėjas buvo Kevino Duranto ir Russello Westbruko šešėlyje, o kiek neplanuotas persikėlimas į Hiustoną barzdočiaus širdyje paliko skaudų randą. Oklahomos klubo savininkai neišgalėjo J. Hardenui mokėti atitinkamos algos, o apsispręsti dėl ateities žaidėjui buvo suteikta vos valanda. Po jos krepšininkas klubų susitarimu, kaip įprasta tokiais atvejais, buvo tiesiog iškeistas ir atsidūrė „Rockets“ gretose.

Reikia pripažinti, su dabartine komanda iškovoti NBA čempionų žiedą 23-trejų žaidėjas šansų turi žymiai mažiau. Tačiau Hiustono klube amerikietis tampa nesulaikomu žvėrimi. Tryliktąjį numerį gavęs J. Hardenas aištelėje praleidžia po 37 min. ir vidutiniškai renka po 26 taškus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių