Trišuolio sektoriuje – naujas vardas: Diana

Vilnietė Diana Zagainova šią vasarą tapo tikra Lietuvos lengvosios atletikos žvaigžde.

22 metų sportininkė birželio 30 d. Šveicarijoje vykusiose varžybose nušoko 14,43 m ir pasiekė naują Lietuvos moterų trišuolio rekordą. D.Zagainova įvykdė 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių bei šių metų pasaulio čempionato normatyvus. O po kelių savaičių Švedijoje vykusiame jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionate iškovojo aukso medalį ir dar kartą pateko į gerbėjų ir žiniasklaidos dėmesio centrą.

Bendraudama su "Vilniaus diena" sportininkė sakė, kad užgriuvusi šlovės našta ir įtemptas varžybų grafikas išsekino ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, tačiau jėgų teikia mintys apie rugsėjo pabaigoje laukiančius startus planetos pirmenybėse.

Iki šios vasaros D.Zagainovos pasiekimų kraityje buvo 2017 m. iškovotas Lietuvos čempionės titulas ir trys auksinės pergalės šalies uždarų patalpų čempionatuose. Tiesa, praėjusį savaitgalį geriausios Lietuvos trišuolininkės dalyvavo Palangoje vykusiame šalies lengvosios atletikos čempionate, bet, pasak D.Zagainovos, bent jau ji aukštų rezultatų iš savęs nesitikėjo.

"Per paskutinius kelis mėnesius turėjau labai daug sėkmingų varžybų, jos kainavo daug jėgų, esu psichologiškai išsikrovusi. Tad mano pagrindinis tikslas – saugiau atšuoliuoti, nieko neprisidirbti, išvengti traumų ir toliau rengtis pasaulio čempionatui", – "Vilniaus dienai" sakė D.Zagainova.

– Palanga lietuviams asocijuojasi su atostogomis, bet panašu, kad lengvaatlečiai šiame kurorte ilsėtis neturi kada?

– Iš tiesų, pas mus atostogomis visai nekvepia. Palangoje kartu su kitais Lietuvos lengvosios atletikos nariais susirinkome treniruočių stovykloje, jau pradedu ruoštis rugsėjo pabaigoje Kataro sostinėje Dohoje vyksiančiam pasaulio lengvosios atletikos čempionatui. Po Europos jaunimo čempionato trumpam grįžau į Lietuvą, po to kelioms dienoms išvykau į Italiją, ten turėjau dalyvauti komercinėse varžybose, tad buvo daug šurmulio, daug kelionių, bet labai mažai darbo. Tad dabar grįžtu prie darbo treniruotėse ir labai tuo džiaugiuosi. O atostogų šiais metais dar ilgai nebus.

Nors jos man tikrai nepamaišytų. Europos jaunimo čempionatas pareikalavo daug jėgų, o po jo buvo daug emocijų, bendravimo, susitikimų su žurnalistais ir pan. Po savaitės turėjau skristi į Italiją ir startuoti komercinėse varžybose, tai taip pat turėjo įtakos bendrai savijautai. Net ir mano treneriai sakė, kad turiu apsiraminti ir šiek tiek sumažinti tempą, nes jie matė, kad buvau ant fizinio ir emocinio išsekimo ribos.

– O kokia dabar jūsų savijauta?

– Vienu metu buvau labai pavargusi nuo viso to dėmesio, interviu, kelionių. Norėjau bent kelias dienas praleisti ramybėje, toliau nuo šurmulio – ir tą ramybės oazę radau Palangoje. Čia taip pat vyko treniruotės, bet jos buvo lengvesnės, skirtos atsistatyti, atgauti jėgas. Ir dabar galiu pasakyti, kad jaučiuosi geriau, pailsėjo ir galva, ir kūnas. Suprantu, kad manęs laukia sudėtinga antra sezono dalis, bet tikiu, kad sugebėsiu tinkamai jai pasirengti.

Kai buvau jauna ir neįveikiau 13 m ribos, ir 14,50 m atrodė fantastika. Kai šoki toliau 14 m, tada 15 m jau neatrodo kažkas nerealaus.

– Bent jau kol kas ši vasara yra geriausia jūsų karjeroje. Ar tikėjotės prieš sezoną tokių aukštų pasiekimų?

– Man ši vasara yra tokia, kokia ir turėjo būti. Gal kitiems atrodo, kad tas Lietuvos rekordas yra kažkoks stebuklas. Bet taip yra todėl, kad jie nežino, kaip aš dirbau treniruotėse, kokius rezultatus pernai ir šiais metais demonstravau varžybose. Todėl jiems tas rekordinis šuolis ir tapo žaibu iš giedro dangaus. Bet savęs ir savo trenerių aš nenustebinau. Jau pernai buvau pasiruošusi šokti už 14 m, deja, nesugebėjau to padaryti varžybų takelyje. Praėjusių metų birželio viduryje Latvijoje vykusiose varžybose nušokau 13,74 m ir pasiekiau geriausią asmeninį rezultatą, galvojau, kad kitas laiptelis bus 14 m ir taip toliau. Bet šių tikslų pasiekti pernai nepavyko. Pamenu, pernai Lietuvos lengvosios atletikos čempionate net nepasiekiau 13 m ribos ir beveik metru nusileidau pirmą vietą užėmusiai Dovilei Dzindzaletaitei. Tačiau manęs tai nesugniuždė, nes žinojau, kad ištaisiusi klaidas šoksiu gerokai toliau.

Daug optimizmo suteikė pirmieji šių metų startai uždarose patalpose. Nors vasario 15 d. Šiauliuose vykusiame Lietuvos čempionate formaliai 14 m neperšokau, pritrūko kelių centimetrų, širdyje man tas šuolis prilygo 14 m barjero peržengimui. O prasidėjus lauko sezonui aš jau pirmame starte Alytuje nušokau 14,11 m, po to Utenoje buvo 14,04 m, birželio 15 d. Saragosoje – 14,13 m. Tie šuoliai nebuvo idealūs, aš asmeniškai nebuvau jais patenkinta. Buvo tikrai daug šuolių, kai skriejau už 14,40 m ribos, bet jų neįskaitė dėl minimalių taisyklių pažeidimų, peržengimų. Ir birželį Ispanijoje treneris man pasakė, kad aš jau šoku 14,40 m, bet man tereikia tiksliai pataikyti atsispirti į lentelę. Šveicarijoje man pagaliau pavyko padaryti tai, ko nesugebėjau įvykdyti pirmuose startuose. Be abejo, prie mano rekordo prisidėjo ir palankios oro sąlygos. Bene pirmą kartą šuolių metu pūtė palankus vėjas, temperatūra siekė apie 30 laipsnių, o man tai yra geriausios oro sąlygos. Tokiame karštyje labai gerai įšyla raumenys, be to, man teko gyventi Ispanijoje, tad karštis yra natūralus mano palydovas ir man tikrai netrukdo.

– Pasaulio moterų trišuolio rekordas nuo 1995 m. yra 15,50 m. Šiais metais toliausiai šoko Venesuelos atstovė Yulimar Rojas (15,06 m). Ar pagalvojate, kad ir jūs galėtumėte nuskrieti toliau nei 15 m?

– Apie pasaulio rekordą tikrai negalvoju, bet esu tikra, kad 14,43 m nėra mano galimybių maksimumas. Nors lengvosios atletikos treniruotes lankau nuo 9 metų, profesionaliai darbuotis trišuolio sektoriuje pradėjau vos prieš trejus metus. Tad natūralu, kad iki šiol trišuolio sektoriuje darau daug technikos klaidų, kurias ištaisius galėčiau šokti gerokai daugiau. Tad sporto masteliais aš tik neseniai atradau savo šuolį. Man labai daug davė sprendimas 2017 m. vasarą pradėti dirbti su naujais treneriais – Kęstučiu Šapka ir Rafaeliu Blankero iš Valensijos. Taip pat pasirašiau sutartį su Valensijos klubu, metus gyvenau ir sportavau Ispanijoje. Man tie metai suteikė stiprų postūmį, ir nors nuo 2018 m. vidurio gyvenu Lietuvoje, Ispanijoje ir toliau praleidžiu labai daug laiko, ten vyksta treniruočių stovyklos, įvairios varžybos.

– Bet vis dėlto, ar 15 m yra realiai pasiekiama riba?

– Kai buvau jauna ir neįveikiau 13 m ribos, ir 14,50 m atrodė fantastika. Kai šoki toliau 14 m, tada 15 m jau neatrodo kažkas nerealaus. Iš tiesų, dabar šio skaičiaus aš nesureikšminu. Manau, kad tai nėra fantastinė riba, nes ir europietės rodo, kad gali nušokti tiek ir dar daugiau. Vadinasi, galiu ir aš. Tik reikia daugiau darbo ir daugiau laiko. Nuosekliai dirbant ateis laikas, kai šturmuosiu ir šią aukštumą. Mano asmeninė patirtis rodo, kad rekordams reikia pribręsti.

– Ar pagalvojate, kad su geriausiu savo asmeniniu rezultatu pasaulio čempionate galėtumėte pakovoti ir dėl medalio? Bent jau pagal 2017 m. pasaulio čempionato ir 2018 m. Europos pirmenybių rezultatus jūsų pasiekimas būtų 4-as.

– Prieš varžybas aš visiškai negalvoju apie rezultatą, mąstau tik apie šuolio techninį atlikimą, o ne apie tai, kiek čia man reikėtų nušokti, kad kažką laimėčiau. Juo labiau kad trišuolio sektoriuje kiekvienos varžybos būna skirtingos dėl oro sąlygų ir kitokių išorinių faktorių. Tiesiog turi stengtis atlikti savo geriausią šuolį, o kitų dalyvių rezultatai nėra esminis faktorius. Aš tikrai nenoriu, kad mano užimta vieta priklausytų nuo varžovių šuolių, nuo to, kaip joms sekasi ar nesiseka. Manau, kad svarbiausia pačiai viską padaryti aukščiausiu lygiu ir tada nereikės jaudintis dėl varžovių.

Pažįstu geriausias planetos trišuolininkes, su kai kuriomis teko susitikti ir varžybose, o mintis, kad rudenį turėsiu galimybę dalyvauti pasaulio čempionate, mane įkvepia ir džiugina. Su treneriais esame suplanavę ramų ir nuoseklų pasirengimo laikotarpį, kad geriausius savo šuolius atlikčiau spalio pradžioje Dohoje, o ne liepą ar rugpjūtį. Tad šią vasarą rekordų jau nešturmuosiu, visas dėmesys bus skirtas planetos pirmenybėms. O ten gal bus ir naujų rekordų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Putinx

Putinx portretas
Ruske !!!

V

V portretas
Šaunuole
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių