Tokijo olimpiados vadovas traukiasi, bet lyčių klausimas išlieka

Tokijo olimpiados organizacinio komiteto prezidentas Yoshiro Mori (Joširas Moris) penktadienį atsistatydino dėl seksistinių komentarų, esą moterys pernelyg daug kalba.

„Šiandien atsistatydinsiu iš prezidento posto“, – sakė jis prasidedant vykdomosios valdybos ir tarybos posėdžiui. Valdyba vėliau penktadienį turi išrinkti jį pakeisiantį žmogų.

Y. Mori buvo paskirtas 2014 metais, keli mėnesiai po to, kai Tokijas laimėjo teisę rengti olimpiadą.

„Mano nederami komentarai sukėlė didelį chaosą“, – sakė jis ir kelis kartus pakartojo apgailestaujantis dėl savo pastabų. Vis dėlto Y. Mori pridūrė, kad „nenorėjo ignoruoti moterų“.

Yoshiro Mori, Scanpix nuotr.

Y. Mori traukiasi po daugiau kaip savaitę nenutrūkstamu srautu plūdusios kritikos. Iš pradžių jis atsiprašė, bet atsisakė atsistatydinti. Tuomet kilo televizijos ekspertų ir rėmėjų spaudimas, o atitinkamą interneto peticiją pasirašė 150 tūkst. žmonių.

Vis dėlto nėra aišku, ar Y. Mori atsistatydinimas išsklaidys įtampą ir leis visą dėmesį nukreipti į konkrečias pastangas Tokijui surengti olimpiadą jau po penkių mėnesių, nors tęsiasi koronaviruso pandemija.

Olimpiada turi prasidėti liepos 23 dieną, joje turi dalyvauti 11 tūkst. atletų. Mėnesiu vėliau parolimpinėse žaidynėse turi varžytis dar 4,4 tūkst. sportininkų. Pastarojo meto apklausos rodo, kad apie 80 proc. japonų sako norintys olimpiados atšaukimo arba naujo atidėjimo. Tvirtai žaidynes šiais metais remia apie 15 proc. respondentų.

Pradiniuose pranešimuose sakoma, kad 83 metų Y. Mori pasirinko 84 metų Saburo Kawabuchi (Saburą Kavabučį), buvusį Japonijos futbolo asociacijos prezidentą ir buvusį žaidėją. Jis žaidė už Japoniją per 1964 metų olimpiadą.

S. Kawabuchi yra dar vyresnis už Y. Mori; dėl jo taip pat kils klausimų, kodėl nebuvo paskirta kokia nors moteris. Tai visų Y. Mori išprovokuotų debatų apie lyčių nelygybę Japonijoje esminis klausimas.

Japonijos žiniasklaida iškart atkreipė dėmesį, kad šiam darbui galėtų tikti trys gerokai jaunesnės moterys, buvusios olimpietės.

Japonijoje moterų beveik nėra tarp vadovų, taip pat ir sporto srityje, jų beveik nėra politikoje. Olimpiados organizaciniame komitete moterys neužima beveik jokių vadovaujamų postų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galiniai - Užpakaliniai

Galiniai - Užpakaliniai portretas
Pasaulis jau ritasi velniop.

aha

aha portretas
Lyciu klausima kelia agrastai ir negrazios bobos...

Ne arabas

Ne arabas portretas
Ir Japonijoje jau braunasi arabiska sekla?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių